Dzień Nauczyciela na wesoło!

Dnia 14 października 2015 r. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Narodowej. Organizatorem uroczystości był Samorząd Uczniowski.

Na początku uroczystości głos zabrała pani dyrektor Marzanna Szacherska, która złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, życzenia i podziękowania za zaangażowanie i pracę. Podkreśliła, że prawdziwy nauczyciel to pasjonat swojego zawodu, który przez całe życie zdobywa wiedzę, by udoskonalać świat. Miłym akcentem tej uroczystości było wręczenie nagród nauczycielom i pracownikom administracji oraz wyróżniającym się uczniom.

Po części oficjalnej uczniowie pod kierunkiem pani Edyty Kunkowskiej, pani Doroty Gut-Pacuszki i pani Agnieszki Witólskiej zaprezentowali program artystyczny. Wcielenie się w rolę ekspertów prowadzących warsztaty dla nauczycieli, było dla występujących nie lada wyzwaniem. Jednak ich znakomity kunszt aktorski sprawił, że poradzili sobie znakomicie.

Następnym punktem programu był pokaz mody dla nauczycieli. Modele i modelki z ogromnym wdziękiem prezentowali na wybiegu pomysłowe kreacje, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem spragnionych modowych nowinek nauczycieli.

Oryginalnym pomysłem okazał się teleturniej muzyczny wzorowany na programie telewizyjnym ,,Jaka to melodia” , w którym udział wzięli sami nauczyciele. Podzieleni na trzy zespoły zgadywali tytuły fragmentów piosenek. Uczniowie byli pod wrażeniem wiedzy muzycznej swoich nauczycieli. Rywalizacja była zacięta, zwłaszcza że wygraną był czek na zakup kreacji.

Uczniowie sprawili, że tego dnia nauczyciele czuli się wyjątkowo, a wspólna zabawa była tego najlepszym dowodem.

W programie wystąpili: Kamil Kłoszewski, Konrad Sadkowski, Jakub Kowalski, Jacek Rosa, Patrycja Grzonkowska, Radosław Rutynowski, Maciej Martynowski, Milena Podlecka, Dominik Karwowski, Natalia Sobczyńska, Adam Czachorowski, Agata Lewandowska, Alicja Jerzak, Ada Ostrowska.

zobacz zdjęcia na facebooku...

Przygotowała: Dorota Gut- Pacuszka

Zdjęcia: Marek Karolak