Uczniowie ZS nr 1 jadą do Smoleńska

W piątek 16 września Klaudia Kępińska z klasy III LW i Przemysław Białoskórski z klasy III TR – laureaci  pierwszego i drugiego miejsca III Powiatowego Konkursu na prezentację multimedialną Rosja wczoraj, dziś, jutro wyjeżdżają na tygodniowy kurs języka rosyjskiego do Państwowego Uniwersytetu w Smoleńsku. Podczas pobytu w Rosji uczniowie zapoznają się z różnymi aspektami języka rosyjskiego (fonetyką, leksyką, gramatyką i składnią).

Podstawowym celem kursu jest prezentacja efektywnych metod nauczania, które pozwolą uczniom w przyszłości samodzielnie posługiwać się językiem rosyjskim. Ważne będzie również  stworzenie dobrych warunków do integracji językowej  i międzykulturowej polskiej i rosyjskiej młodzieży. Ponadto na uczniów czeka bogaty program zaplanowanych imprez kulturalnych, podczas których będą mieli możliwość poznać dziedzictwo historyczne Smoleńska, obejrzeć zabytki miasta, zapoznać się z twórczością sławnych ludzi tworzących rosyjską kulturę.

Wyjazd uczniów sponsorowany jest przez Państwowy Uniwersytet  w Smoleńsku na mocy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, które w Polsce działa od wielu lat. ZS nr 1 współpracuje ze Stowarzyszeniem poprzez członkostwo rusycystek Anny Nowakowskiej i Aliny Chylińskiej.

Składamy serdeczne podziękowania na ręce Prezesa Stowarzyszenia Pani profesor Ludmiły Szypielewicz za wsparcie ciekawych inicjatyw językowych realizowanych w ZS nr 1, których efektem jest wyjazd uczniów do Rosji!

Przygotowała: Anna Nowakowska