Uczniowie klasy I LW na musicalu ,,Piloci”

23 listopada po zakończonych lekcjach młodzież z klasy I LW oraz przedstawiciele klasy IV TR wybrali się z nauczycielami języka polskiego (p. A. Dobrowolską oraz p. M. Lelińską- Tobolską) na spektakl bijący rekordy oglądalności.

,,Piloci” pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, war-szawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim bitwy o Anglię, w której niezwykle doniosłą rolę odegrali polscy piloci.

Zanim uczniowie udali się na spektakl, opiekunowie grupy zaproponowali ciekawą wystawę ,,Niewidzialni”, podczas której zwiedzający doświadczali świata osób niewidomych. Młodzież wczuwała się w sytuację niewidomych poprzez kontakt z najnowszymi rozwiązaniami sensorycznymi. Było to ciekawe doświadczenie, które uwrażliwiało na problemy osób niewidomych. Młodzi poznali perspektywę osoby niewidomej bądź niedowidzącej i wspólnie ze swoimi przewodnikami, również niewidomymi, uczyli się komunikować.

W czasie wyjazdu był także czas na wspólny posiłek i gorącą czekoladę. Wieczorem uczestnicy wycieczki kształtowali swoją wrażliwość estetyczną poprzez aktywny odbiór sztuki teatralnej. Musical został pozytywnie oceniony przez uczniów.

W drodze powrotnej młodzież wymieniała się z opiekunami spostrzeżeniami na temat musicalu i wystawy, śpiewała piosenki, co zdecydowanie świadczyło o miłych wrażeniach i udanej wycieczce szkolnej.

Opracowała: A. Dobrowolska

Zdjęcia: P. Białoskórski