Wycieczka do Muzeum Narodowego 2019

Wycieczka do Muzeum Narodowego i Teatru Komedia

W dniu 12 listopada uczniowie z klasy II i III LW oraz przedstawiciele klasy 3 s udali się wraz z wychowawcami – p. A. Dobrowolską i p. A. Gizińską, na zajęcia organizowane przez Muzeum Narodowe w ramach programu ,,Kultura ogólnodostępna”. Młodzież uczestniczyła w lekcji nt. ,, Motyw Vanitas w sztuce i literaturze”, ucząc się właściwego odbioru dzieła sztuki. Ponadto doskonalili umiejętność czytania, analizowania i interpretowania tekstów kultury.

Po wspólnym posiłku, uczestnicy wyjazdu udali się do Teatru Komedia na sztukę ,,Żona potrzebna od zaraz”. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania teatralne. Sztuka spotkała się z ciepłym przyjęciem, ponieważ ,Żona potrzebna od zaraz” Edwarda Taylora to znakomita, inteligentna komedia, pełna błyskotliwego słownego
i sytuacyjnego humoru. Młodzież na żywo zobaczyła telewizyjne gwiazdy: Marcina Trońskiego, Przemysława Sadowskiego czy Magdalenę Wójcik.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. Anny Roman- babci naszej uczennicy, która wspólnie z uczniami poznawała sekrety słynnych dzieł sztuki, pełniąc
z nauczycielami funkcję opiekuna wycieczki.

Opracowała: A. Dobrowolska