Dni Otwarte z językiem niemieckim, angielskim i rosyjskim 5/04/2014

Podczas Dni Otwartych w dniu 5 kwietnia 2014 r. uczniowie z gimnazjów i ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą nauczania języka niemieckiego, angielskiego i rosyjskiego w ZS Nr 1.

Można było obejrzeć podręczniki do nauki tych języków na poziomie podstawowym i rozszerzonym z wydawnictw WSiP, Nowa Era, LektorKlett, Oxford, PWN, repetytoria z ćwiczeniami gramatycznymi, czasopisma niemiecko -, angielsko- i rosyjskojęzyczne, słowniki, aktualne okolicznościowe gazetki ścienne, projekty przygotowane przez uczniów naszej szkoły, filmy w języku niemieckim wykorzystywane na lekcjach języka niemieckiego, zaprezentowane za pomocą komputera oraz rzutnika.

Można było zobaczyć typowe rosyjskie pamiątki np. marioszki, czy samowary.

Swoją obecnością  zaszczycił nas również Kopciuszek (Wiktoria Lukawska IITŹ) z niemieckiej baśni braci Grimm, ubrany w piękną balową sukienkę, który swoim urokiem, wdziękiem i inteligencją zachęcał gimnazjalistów do podjęcia nauki w naszej szkole. Asystentką Kopciuszka była Klaudia Ceglarz z IITF.

Atrakcją tego dnia była też oprawa muzyczna zespołu z klasy z ILW. Uczniowie zaprezentowali repertuar nowoczesnych piosenek w języku angielskim. W ten sposób pokazali, że nauka języka angielskiego może być przyjemna i pożyteczna.

Fakt ten udowodniła także działająca w naszej szkole Grupa Teatralna Języka Angielskiego A&A prowadzona przez nauczycielki języka angielskiego Agnieszkę Urban i Annę Jackiewicz - Ochidi, która w formie wystawy zdjęć z przedstawień teatralnych zaprezentowała swoją dotychczasową efektywną działalność.

Opiekę nad przebiegiem spotkania sprawowali:

- nauczyciele języka niemieckiego: Katarzyna Zalewska, Tomasz Dobrzyński,

- nauczycielki języka angielskiego: Anna Jackiewicz- Ochidi, Agnieszka Urban, Małgorzata Zielińska- Nosarzewska, Magdalena Jeżak,

- nauczycielki języka rosyjskiego: Anna Nowakowska, Elżbieta Kraszewska, Alina Chylińska.

Przygotowała

Katarzyna Zalewska

Zapraszamy do galerii zdjęć.