Mikołajki 2012

W dniu 6 grudnia z okazji Mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia członkowie Samorządu Uczniowskiego udekorowali choinkę w holu głównym szkoły oraz pokój nauczycielski.

Mikołajki to zeświecczona nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia w Polsce, obchodzona na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. Obecność Świętego Mikołaja zapowiada nadejście świąt Bożego Narodzenia. W dniu tym Święty Mikołaj (właściwie osoba przebrana za niego) przynosi dzieciom prezenty. Zazwyczaj są to drobne upominki, słodycze lub małe zabawki. Osoby dorosłe również obdarowują swoich bliskich.

Dla uczniów szkoły ze środków Samorządu Uczniowskiego zostały zakupione cukierki, które rozdawano podczas lekcji.

Opieka p. Edyta Kunkowska.

Uczniowie poszczególnych klas przygotowali własne Mikołajki z symbolicznymi prezentami.

Miło jest gdy ktoś o kimś pamięta.

Przygotowała

Agnieszka Urban