FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ PODOPIECZNYCH TPD 18-22.11.13

Zobacz zdjęcia

W dniach 18-22 listopada 2013 r. w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku, jako pierwszej placówce ponadgimnazjalnej, odbyła się zapowiadana zbiórka charytatywna na rzecz podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i ich rodzin w Płońsku.

Zaplanowana na pięć dni akcja, z uwagi na duże zainteresowanie została przedłużona i uczniowie mogli przynosić dary jeszcze przez kolejny tydzień.

Trzydziestu sześciu ochotniczo zaangażowanych szkolnych wolontariuszy z klas liceum, technikum i szkoły zawodowej (I k, II k, I w, II TŻ/F, III TŻ/F, I LP, III PS), pod opieką organizatorek akcji- nauczycielek Moniki Gołębiowskiej-Łaski, Anny Nowakowskiej, Anny Jackiewicz-Ochidi, Danuty Rapusty i Honoraty Baniak, na zmianę zbierało używaną odzież i obuwie, zabawki, akcesoria dziecięce, książki, przybory szkolne, środki chemiczne, żywność długoterminową, czyli wszystko to, co jednym nie jest już potrzebne, a może jeszcze posłużyć innym.

Do zadań ochotników, którzy spisali się na szóstkę, należało przygotowanie, rozmieszczenie i roznoszenie ulotek oraz plakatów informacyjnych, przyjmowanie darów, segregowanie, liczenie, spisywanie rzeczy z pomocą nadzorujących ich organizatorek.

Młodzież, która pełniła dyżury na korytarzu szkolnym w czasie wybranych przerw lekcyjnych w godzinach od 9.35 do 13.30, bardzo chętnie zaangażowała się w przedsięwzięcie wykazując dojrzałość, odpowiedzialność i gotowość do włączenia się w działalność na rzecz innych ludzi.

Zbiórka, ku uciesze organizatorów, spotkała się z dużym zainteresowaniem. Dary przynosili zarówno uczniowie jak i nauczyciele, pracownicy szkoły a także osoby spoza szkoły. Zebrano ponad: 800 sztuk ubrań, 500 sztuk zabawek, akcesoriów i przyborów szkolnych, 200 sztuk produktów żywnościowych w tym 56 opakowań makaronu, 25 kg cukru, 20kg mąki i 15kg soli a także 26 opakowań środków chemicznych i wiele innych. Po akcji sporządzono szczegółowy protokół z jej przebiegu oraz rodzajowo- ilościowy wykaz rzeczowy, który szczegółowo określa charakter zebranych darów.

Dodatkowo, za zgodą Dyrektora szkoły Pana Zygmunta Aleksandrowicza, przygotowano z zebranej żywności świąteczną paczkę dla byłej uczennicy szkoły Ilony Jankowskiej, która przechodzi kosztowną rehabilitację po wypadku lokomocyjnym.

„Ilość zebranych darów przerosła nasze oczekiwania”, mówi inicjatorka akcji pedagog szkolny Monika Gołębiowska- Łaska, która w powodzeniu i wyniku zbiórki upatruje sens prowadzenia działalności humanitarnej na rzecz potrzebujących ludzi.

W dniu 10 grudnia br. odbyło się oficjalne przekazanie zebranych darów władzom TPD.

Protokół podpisali: Dyrektor ZS nr 1- Pan Zygmunt Aleksandrowicz oraz Wiceprezes TPD- Pan Arkadiusz Rydzewski.

Spotkanie odbyło się w radosnym nastroju, ze względu na powodzenie akcji. Wkrótce, tuż przed świętami dary trafią do najbardziej potrzebujących podopiecznych TPD i ich rodzin.

Organizatorki akcji pragną gorąco podziękować Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1

Panu Zygmuntowi Aleksandrowiczowi za wsparcie i umożliwienie przeprowadzenia

akcji na terenie szkoły.

Podziękowania kierujemy także do nastoletnich wolontariuszy z wdzięcznością za wzorowe zaangażowanie i pomoc, a także do nauczycieli oraz wszystkich darczyńców, którzy odpowiedzieli na nasz apel, okazali pomoc i serce.