Święto Niepodległości

11 listopada 2016r. pierwsze i drugie klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym wzięły udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Płońsku, którą celebrowali księża obu płońskich parafii.

Ks. kan. Marek Zawadzki podczas kazania podkreślał, jak ważne jest dzisiejsze święto i jakie znaczenie dla młodego pokolenia ma odzyskana niepodległość. Następnie władze miasta, powiatu, przedstawiciele szkół i płońskich instytucji, a także mieszkańcy Płońska przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się kolejna część miejskich obchodów Święta Niepodległości.

Uroczystość prowadzili zaprzyjaźnieni z klasami wojskowymi ,,Strzelcy” pod dowództwem chor. Sebastiana Milewskiego. Głos zabrali: Maciej Wąsik - poseł na Sejm RP, Andrzej Pietrasik - Burmistrz Miasta Płońska, Andrzej Stolpa - Starosta Powiatu Płońskiego. Uczniowie klas drugich mundurowych odbierali kwiaty złożone pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i pełnili honorową wartę. W czasie przemówień wspomniano o młodych ,,Orlętach”- klasie mundurowej, która postała przy Gimnazjum nr 2 w Płońsku. Obchody zakończono na miejskim cmentarzu, gdzie odmówiono modlitwę i zapalono znicze na grobach poległych w 1920r. żołnierzy.

Uczniowie ZS nr 1 wspólnie z Dyrekcją i opiekunami: p. G. Koprem, p. M. Muchą, p. A. Witólską, p. M. Zielińską- Nosarzewską i p. P. Żochowskim oddali hołd poległym żołnierzom, dając wyraz patriotycznej postawie, a jednocześnie kontynuując tradycję Szkoły.

Przygotowała: Agnieszka Witólska

zobacz zdjęcia...