KONKURSY ROZSTRZYGNIĘTE

Młodzież Zespołu Szkół nr1 w Płońsku brała udział w licznych konkursach literackich.

W marcu został ogłoszony konkurs ,,Miłosierdzie Boże w życiu chrześcijan”. Celem konkursu było podniesienie świadomości w zakresie zrozumienia tajemnicy Miłosierdzia Bożego oraz ukazania świadków tego miłosierdzia we współczesnym świecie. Prace były prezentowane w różnej formie, chociaż nasi uczniowie skupili się na reportażach, pamiętnikach i wypracowaniach. Uroczysty finał odbył się pod koniec maja.

Uczennica klasy II LW – Paulina Branczewska zajęła I miejsce na najlepszą pracę literacką, natomiast wyróżnienia zdobyły: Ewelina Klósak z II LW i Anna Morawska z II LP.

Opiekunami artystycznymi uczennic byli: p. Anna Dobrowolska i p. Mieczysław Szadkowski.

W kwietniu uczniowie wzięli udział w kolejnym konkursie, rozbudzając swoje zainteresowania literaturą. Wypracowania były odesłane do Katowic do Stowarzyszenia Czasu Wolnego Młodzieży. Finał konkursu odbył się 08.06.2016r. Tym razem nikt nie otrzymał nagród ani wyróżnień. Jednak uczestnikom dziękujemy za udział i promowanie szkoły i życzymy powodzenia w dalszej praktyce pisarskiej.

Mówiąc o sukcesach młodzieży, warto wspomnieć o Konkursie Musztry Paradnej, który odbył się 20 kwietnia 2016r.w Warszawie. Uczniowie klasy II LW: Eliza Gutowska, Ilona Cymmer, Aleksandra Piłatowicz, Martyna Zabrodzka, Radosław Kowalski, Maciej Białorudzki, Rafał Błaszczak, Łukasz Ludwikowski, Adam Czachorowski, Marta Pikora, Robert Ślepowroński, zajęli V miejsce w prezentacji klas wojskowych.

Uczniów przygotowywał płk Grzegorz Koper.

Gratulujemy!

Informacja: Anna Dobrowolska