Rowerowy Rajd Wolności 04.06.2014

04 czerwca uczniowie ZS nr 1 w Płońsku uczcili 25. rocznicę wolnych wyborów, organizując rajd rowerowy. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem, biorąc pod uwagę fakt, że niektórzy uczniowie musieli przebyć rowerem dodatkową drogę np. z Baboszewa, Gumina lub Baboszewa (miejsc swojego zamieszkania).

Udział w niej wzięło 70 osób (razem z nauczycielami). Była to pierwsza tego typu taka akcja przeprowadzona przez szkołę, która w niekonwencjonalny sposób podkreśliła wagę wydarzeń sprzed 25 lat.

Przed godziną 10.00 uczestnicy zebrali się przed budynkiem szkoły w celu ogólnej organizacji. Po kilku ciepłych słowach Pana Dyrektora Zygmunta Aleksandrowicza wszyscy ruszyli w drogę, która prowadziła do stadniny koni w Poczerninie. Cały rajd odbył się w asyście płońskiej Policji ( jadących również na rowerze i motorach).

Trasie towarzyszył piękny krajobraz ziemi płońskiej. Po przybyciu na miejsce, uczestnicy zostali oprowadzeni po stadninie przez pracowników , którzy zaprezentowali obiekt i nieodpłatnie gościli nas na swoim terenie. Każdy miał szansę pogłaskać zaprzyjaźnione z ludźmi konie i zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Następnie odbył się mały poczęstunek dla wszystkich uczestników rajdu w postaci napojów, kiełbasek i słodkich bułek. Po chwili odpoczynku uczniowie mogli wziąć udział w konkursach poprowadzonych przez nauczycieli pod kierunkiem organizatorów rajdu: Pani Małgorzaty Muchy, nauczycielki historii w naszej szkole i Pana Marka Karolaka, który jest pasjonatem tego typu przejażdżek rowerowych.

Konkursy wzbudzały szereg emocji. Zwycięzcami zostali:

- W konkurencji na najlepsze hasło promujące jazdę rowerem zwyciężył: Kamil Kłoszewski z I TI/S. Wszystkim, a szczególnie polonistycznemu jury, najbardziej podobało się hasło: ,,Skończ z komputerem i zacznij jeździć rowerem".

- ,,Najszybszy przejazd ze szklanką wody" - Mateusz Jędrzejewski z III TI,

-,,Jazda z zasłoniętymi oczami" - Piotr Łukaszewski z III TI,

-,,Najwolniejszy przejazd" - Damian Rosiński z I LP/S ,

-,,Najlepiej ubranego rowerzystę" nagrodę otrzymał Damian Januszewski z II S.

Po rozdaniu nagród wszyscy ruszyli w drogę powrotną, bezpiecznie dojeżdżając pod budynek szkoły, skąd każdy odjechał do domu.

Uczniowie nie tylko upamiętnili 25. rocznicę wolnych wyborów, lecz także promowali bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym, wkładając kaski. Nie było wyjątków, prym wiedli nauczyciele, którzy wykazali się niezwykłą sprawnością fizyczną, jadąc wspólnie z nami 20 km.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, który zintegrował uczniów i nauczycieli. To był ciekawy i niezwykle wartościowy sposób spędzenia czas. Miejmy nadzieję, że impreza wejdzie na stałe w kalendarz szkoły.

Kamil Kłoszewski z kl. I TI