Uroczystość nadania stopni kadeckich

1 grudnia 2017r. w Komendzie Głównej Policji w Warszawie uczniów II klasy LO o profilu policyjnym w ZS nr 1 w Płońsku, uhonorowano awansami na stopnie kadetów. Nadanie stopni kadeckich miało miejsce po raz pierwszy w historii szkoły. W uroczystości wzięli udział: nadkom. Zbigniew Bartosiak, naczelnik Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego KGP, mł.insp. Piotr Bartosiak   z-ca komendanta powiatowowego Policji w Płońsku, starosta Andrzej Stolpa, wicestarosta Anna Dumińska-Kierska, dyrektor Marzanna Szacherska, z-ca dyrektora Agnieszka Rykowska, nauczyciele przedmiotów policyjnych Grzegorz Osiński i Robert Osmański, wychowawca klasy Małgorzata Mucha i przedstawiciel rodziców pani  Magdalena Kopecka.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego odczytano postanowienie dyrektora szkoły o mianowaniu uczniów na kolejne stopnie kadetów. Wręczenia aktów dokonali zaproszeni goście, którzy gratulowali i życzyli adeptom znalezienia się w przyszłości w szeregach Policji. W dalszej części uczestnicy uroczystości obejrzeli film „Szacunek dla symboli”, wysłuchali prelekcji nadkom. Z. Bartosiaka „Mundur zobowiązuje”, podziwiali pokaz musztry policyjnej i gry na trąbce w wykonaniu policjantów kompanii honorowej. Po zakończonej uroczystości w Komendzie Głównej Policji, młodzież zwiedziła Muzeum Katyńskie. Poszerzyła wiadomości o dziejach Policji Państwowej sprzed II wojny światowej i losach policjantów w niewoli sowieckiej po 17 września 1939r.

Awanse na poszczególne stopnie kadeckie, nawiązujące nazewnictwem do historii Policji Państwowej II RP otrzymali:

przodownik – Marta Żółtowska;

młodszy przodownik – Klaudia Cejman, Natalia Czerniakowska, Patrycja Dziergowska, Weronika Golasa, Wiktoria Golasa, Dawid Machowski, Karolina Najechalska, Wiktoria Sitkiewicz, Paulina Skrzypkowska;

starszy kadet – Hubert Bihuniak, Krystian Dębski, Oliwia Dutkiewicz, Dominika Dylewska, Monika Gilewska, Dawid Golat, Julia Kipich, Dawid Kopecki, Aleksandra Kowalska, Dominik Parulski, Anita Piotrowska, Sylwia Smutkiewicz, Sylwia Sokołowska, Marta Żołądek;

kadet – Oliwia Grabarczyk, Damian Kaczmarczyk, Bartłomiej Królikowski, Natalia Tłusta;

młodszy kadet -  Kinga Englard.

zobacz zdjęcia...