Święto 2. Mazowieckiego Pułku Saperów

8 września 2017 r. klasy pierwsze i drugie liceum o profilu wojskowym wraz z panią wicedyrektor – A. Rykowską oraz wychowawcami: p. P. Żochowskim i p. A. Dobrowolską, wzięły udział Święcie Sapera. Był to tzw. ,,Dzień otwartych koszar”. W uroczystościach wzięli udział: Dowódca Wojsk Lądowych, władze samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego, Błonia, Czosnowa i Warszawy Zachodniej, dzieci

i uczniowie okolicznych przedszkoli i szkół oraz młodzież z klas wojskowych, m.in. klasa I i II LW z Płońska.

Święto zainaugurowała Msza Święta w intencji żołnierzy, następnie pod Pomnikiem Sapera uczczono pamięć poległych, natomiast o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta zbiórka na placu apelowym, podczas której wyróżniono najlepszych żołnierzy i wręczono nominacje. Podczas przemówień zwrócono uwagę na odwagę i męstwo Saperów, które nie przeminęły wraz z zakończeniem II wojny światowej. Wspomniano, że w minione wakacje żołnierze 2. Pułku po raz kolejny mieli okazję wykazać się zaangażowaniem. Tym razem podczas likwidowania zniszczeń po nawałnicy w Rytlu na Pomorzu.

Uroczystość Saperów zakończyła defilada pododdziałów i pokaz sprzętu inżynieryjnego. Dla wszystkich przybyłych tego dnia do pułku, czekało szereg atrakcji. Klasy wojskowe zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: A. Dobrowolska