Uroczystość upamiętniająca przedwojennych stróżów prawa, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowieckie NKWD

W dniu 11 kwietnia 2018 r. na dziedzińcu Komendy Głównej Policji przy Obelisku „Poległym Policjantom – Rzeczpospolita Polska” odbyła się uroczystość upamiętniająca przedwojennych stróżów prawa, zamordowanych wiosną 1940 r. przez sowieckie NKWD.

W uroczystości zorganizowanej przez Gabinet Komendanta Głównego Policji wzięło udział wielu znamienitych gości na czele z sekretarzem stanu w MSWiA Jarosławem Zielińskim. Honory gospodarza pełnił Komendant Główny Policji  nadinsp. Jarosław Szymczyk. W uroczystości tej wzięli udział również przedstawiciel naszej szkoły, uczniowie klasy II LP: Dawid Machowski, Hubert Bihuniak, Krystian Dębski wraz z opiekunem podinsp. Grzegorzem Osińskim, nauczycielem przedmiotów policyjnych, (zdjęcia dzięki uprzejmości pana Pawła Ostaszewskiego- Miesięcznik "Policja 997")

zobacz zdjęcia ...