Spektakl profilaktyczny

08 stycznia 2016r. uczniowie klasy II LP ZS nr 1 w Płońsku pod kierunkiem p. Doroty Gut-Pacuszki przygotowali wzruszający spektakl, pt.,, Złodziej marzeń”. Dzięki życzliwości proboszcza parafii, księdza Zbigniewa Sajewskiego, spektakl wystawiony został w sali teatralnej Kościoła św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku. Adresowany był szczególnie do uczniów klas III gimnazjum.Scenariusz spektaklu został oparty na wspomnieniach dzieci wychowujących się w rodzinie z problemem alkoholowym. To opowieść o życiu z poczuciem odrzucenia, z poczuciem winy, z brakiem miłości i poczucia własnej wartości. To spektakl o emocjach, które towarzyszą rodzinom dysfunkcyjnym, gdzie świat widziany jest przez pryzmat butelki

i dźwięku szkła.

W przedstawieniu wykorzystano wiele artystycznych środków: słowo, muzykę, taniec współczesny, ruch sceniczny i teatr cienia. Symbolika, niewypowiedziane słowa, miały na celu uświadomienie powszechności tego zjawiska w naszym społeczeństwie oraz wskazanie różnych dróg szukania pomocy dla dzieci i osób dorosłych z rodzin dysfunkcyjnych.

Występ uczniów spotkał się z uznaniem gimnazjalistów i zaproszonych gości, którzy nie kryjąc wzruszenia, dziękowali za występ pełen emocji i zmuszający do refleksji. Wszyscy byli pod wrażeniem zarówno gry aktorskiej młodzieży, jak i ciekawej konwencji spektaklu. Po zakończeniu uczniów nagrodzono gromkimi brawami.

W programie wystąpili:

Aneta Czerniakowska, Mateusz Fotek, Klaudia Jędrzejewska, Aleksandra Kopczyńska, Dominik Karwowski, Natalia Kopcińska, Paulina Kosewska, Martyna Kosińska, Anna Morawska, Krzysztof Najechalski, Daniel Ogrzewalski, Daria Olszewska, Michał Osmański, Agnieszka Ozimkiewicz, Natalia Pajewska, Cezary Piłkowski, Julita Piotrowska, Milena Podlecka, Karolina Rydzewska, Natalia Sałkowska, Natalia Sobczyńska, Sebastian Szcześniak, Kacper Wiśniewski, Paulina Witulska, Weronika Ziemińska, Karolina Zięba.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli: p. Moniki Gołębiowskiej-Łaskiej, Lucyny Pareckiej- Łaszczyk i Mieczysława Szadkowskiego za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

zobacz zdjęcia....

Przygotowała: Dorota Gut- Pacuszka