Ogólnopolski Przegląd Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe 2016

Na początku grudnia 2015 roku Grupa Teatralna Języka Angielskiego A&A, wzięła udział w  Ogólnopolskim Przeglądzie Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Nr 106 w Warszawie wraz z Białołęckim Ośrodkiem Kultury. Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów. Konkurs został objęty patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. W przeglądzie wybierany jest także najlepszy aktor. Na najlepszego performera  przeglądu czeka nagroda m.in. w postaci obozu letniego z warsztatami aktorskimi, ufundowana przez Camport Anna Madajska.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z całej Polski. Wszystko po to by wyłonić najlepszą grupę teatralną języka angielskiego działającą w Polsce.

Każdy zespół musiał zaprezentować w języku angielskim fragmenty różnych scen wybranego spektaklu, scenografii oraz choreografii  w krótkim 3 minutowym filmie.

Nasza GT A&A zaprezentowała się w nowej wersj i znanego już spektaklu  ‘’Cinderella Today 2, czyli Współczesny Kopciuszek’’, który cieszył się dużym powodzeniem.

W spektaklu występują:

• Cinderella – Agnieszka Ozimkiewicz IILP
  • Father  - Jakub Raczyński ILP
  • Stepmother,  Mrs Smith– Natalia Pajewska IILP
  • Sister 1 – Cezary Piłkowski IILP
  • Sister 2 – Emil Giszcz ILP
  • Biznessman, Mr Forester – Łukasz Matusiak IILP
  • Godmother – Karolina Nurzyńska IITF
  • Narrator 1 - Karolina Rydzewska IILP
  • Narrator 2 – Michał Osmański IILP
  • Technical service – sound & light Michał Lewandowski IITMT, Jakub Żochowski IITMT.

Wyniki eliminacji będą ogłoszone pod koniec grudnia. Trzymajcie kciuki za naszych aktorów. Mamy nadzieję, że zadebiutują pomyślnie na teatralnej scenie stolicy.

Przegląd odbędzie się 8 kwietnia 2016 r. (piątek) o godz. 09.00 w Zespole Szkół Nr 106 w Warszawie.

You are welcome to visit our facebook of GT A&A  where you can find more photos and video films ...

Przygotowały:

Opiekunowie GT A&A