Wystawa projektów w języku niemieckim

W dniach 25- 26 maja  2017r. uczniowie klas pierwszych liceum policyjnego i wojskowego zaprezentowali na korytarzu szkolnym wykonane przez siebie projekty w języku niemieckim.

Przedsięwzięcie miało na celu utrwalenie materiału leksykalnego i gramatycznego dotyczącego Geburtstag (urodziny). Projekty dotyczyły umiejętności redagowania zaproszeń  urodzinowych w formie listu i rozmowy przez telefon oraz  opisu przygotowań przed przyjęciem urodzinowym.

Cel przedsięwzięcia został osiągnięty, ponieważ uczniowie wykazali się znajomością słownictwa, zwrotów i gramatyki języka niemieckiego.

Autorzy projektów :

Klasa I LP: Bihuniak Hubert, Cejman Klaudia, Dziergowska Patrycja, Kipich Julia, Sitkiewicz Wiktoria

Klasa I LW: Brzewcy Ewa,  Cieślakiewicz Jakub,  Gołaszewska Marlena, Kosmal Karolina, Krawczyk Patryk, Nawrocki Adrian, Prusik Bartłomiej, Pstrągowski  Kamil,  Stawicka Wiktoria,  Tarnowski  Filip

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: K. Zalewska