Targi edukacyjne w Warszawie

UDZIAŁ UCZNIÓW ZS nr 1 w XXXIII MIĘDZYNARODOWYM SALONIE EDUKACYJNYM

06.03.2020r. uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w XXXIII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym ,,Perspektywy 2020”, który został zorganizowany w PKiN w Warszawie.                                                                                                                                                                                                                            Wyjazd do Warszawy dla uczniów klas maturalnych zorganizowała: p. J. Najechalska.

Program największej w kraju kampanii edukacyjnej obejmował m.in. wykłady prowadzone przez ekspertów OKE, dzięki którym młodzież miała okazję do szczegółowego zapoznania się z typami zadań pojawiającymi się na maturze z przedmiotów obowiązkowych, kryteriami oceniania prac, jak również procedurami dotyczącymi ewentualnego odwołania od wyników ustalonych przez egzaminatorów.

Ponadto uczniowie odwiedzili stanowiska przygotowane przez reprezentantów szkół wyższych z całej Polski, a także z zagranicy. Uzyskali dokładne informacje na temat wymagań rekrutacyjnych i warunków studiowania na interesujących ich uczelniach.

Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta przez młodzież podczas wycieczki przyczyni
się do osiągnięcia pozytywnych wyników z egzaminów maturalnych oraz trafnego wyboru kierunku dalszego kształcenia.  Życzymy powodzenia!

Opracowała: p. M. Staniszewska