Powiatowy Dzień Nauczyciela w murach Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica

16 października 2017 r. mieliśmy okazję i wielką przyjemność gościć w naszych szkolnych murach władze powiatu, dyrektorów płońskich szkół, partnerów placówek, przedstawicieli instytucji oraz wyróżnionych nauczycieli powiatu płońskiego. ZS nr 1 pełnił funkcję gospodarza uroczystości Dnia Edukacji Narodowej.

Całość prowadził p. Paweł Dychto- Naczelnik Wydziału Oświaty w Płońsku. Po powitaniu zgromadzonych gości p. A. Stolpa – Starosta Powiatu Płońskiego oraz p. A. Dumińska- Kierska - wicestarosta, podsumowali miniony rok szkolny, zwracając uwagę na coraz lepsze wyniki matur oraz osiągnięcia nauczycieli i ich podopiecznych. Ponadto podkreślono wyjątkową rolę i misję współczesnego nauczyciela. Następnie złożono życzenia obecnym pedagogom, cytując słowa Henry’ego Brooksa Adamsa: ,,Nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ”.

W czasie uroczystości głos zabrali: p. poseł Anna Cicholska, p. wiceburmistrz- Teresa Kozera, ks. kan. Zbigniew Sajewski- proboszcz parafii św. M.M. Kolbe, p. Jan Mączewski- przewodniczący rady powiatu oraz prezes płońskiego ZNP- p. Maria Trębska.

Miłym momentem podczas obchodów DEN było wręczenie nagród Starosty. Wśród nagrodzonych nauczycieli, znaleźli się nasi pedagodzy i wychowawcy, nagrodzeni za wyjątkowe osiągnięcia i efekty swojej pracy. Byli to: Pani Dyrektor – Marzanna Szacherska, p. D. Gut-Pacuszka- nauczyciel języka polskiego oraz p. Piotr Żochowski- nauczyciel wychowania fizycznego, przygotowujący uczniów klas mundurowych do zawodów sportowo-obronnych ,,Sprawni jak żołnierze”. Gratulujemy!

W dalszej części uroczystości uczniowie ZS nr 1 pod kierunkiem opiekunów: p. D. Gut- Pacuszki, p. L. Pareckiej-Łaszczyk,  p. L. Bąk oraz p. E. Kunkwskiej, p. A. Witólskiej i p. M. Mioduszewskiej, przedstawili program artystyczny pt. ,,Dogonić marzenia”. O oprawę techniczną i multimedialną zadbał – p. A. Markowski. Występ młodzieży spotkał się z uznaniem zaproszonych gości. Było nam tym bardziej miło, że wśród występujących, byli również uczniowie klas pierwszych rozpoczynający edukację w naszej szkole.

Ten dzień wyjątkowo należał do ZS nr 1, ponieważ po części oficjalnej władze powiatu i miasta oraz zaproszeni goście, mogli skosztować potraw przyrządzonych na tę okoliczność przez uczniów oddziałów gastronomicznych. Młodzi kucharze ze ,,Staszica” nie tylko przygotowali smaczny poczęstunek, ale pod okiem p. M. Muniowskiej- kierownik internatu, wykonali nietuzinkową, jesienną dekorację na stołach.

Zorganizowanie uroczystości powiatowych z okazji DEN pozwoliło na wypromowanie talentów artystycznych i kulinarnych uczniów ZS nr 1.

Gratulujemy sukcesu!

zobacz zdjęcia...