Konkurs Piosenki Greckiej w ZS1 w Płońsku

Finał Szkolnego Konkursu Piosenki Greckiej w ZS1 w Płońsku

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 29 października 2019 r w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbył się finał szkolnego konkursu piosenki greckiej, który został zainicjonowany przez uczniów, wyjeżdżających na zagraniczne praktyki do Grecji w ramach projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum”. Jest on finansowanego z funduszy Unii Europejskiej  w związku z programem ERASMUS+.

Na wstępie przywitano zaproszonych gości Wicestarostę Powiatu Płońskiego pana Krzysztofa Wrzesińskiego, Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 panią Marzannę Szacherską, wicedyrektora pana Stanisława Urbana oraz młodzież.

Pani dyrektor przypomniała o celach i korzyściach płynących z udziału młodzieży w projekcie oraz innych aspektach wychowawczym, edukacyjnym i zawodowym. W dniu 26 października uczniowie zakończyli zajęcia przygotowawcze i podsumowaniem tego etapu było wręczenie Certyfikatów oraz pamiątkowe zdjęcia.

Następnie troje uczniów przystąpiło do rywalizacji w finale Piosenki Greckiej. Była to Adela Malon  z klasy IIILW w piosence „Never on Sunday”, Alicja Krajewska z klasy IIILW zaśpiewała  „Dancing Queen” oraz Filip Czaicki Z IV TŻ  wystąpił z piosenką „Waterloo” zespołu ABBA.

Członkowie Jury w składzie wicestarosta pan Krzysztof Wrzesiński, dyrektor ZS1 pani Marzanna Szacherska oraz uczniowie Jakub Wiśniewski, Magdalena Prządak i Norbert Popiołkowski przyznali uczestnikom finału równorzędne pierwsze miejsce. Uczniowie otrzymali upominki.

Dodatkową nagrodę przyznała publiczność, którą otrzymała Adela Malon. Był to smaczny i słodki ananas.

Imprezę przygotowali: Ewa Borawska, Lucyna Parecka – Łaszczyk, Anna Jackiewicz – Ochidi, Agnieszka Urban, Stanisław Urban i Arkadiusz  Markowski.

Przygotowała

Agnieszka Urban