Wizyta u dealera ZETOR i Lamborghini

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zbierali nowe doświadczenia zawodowe na praktyce wyjazdowej. Tym razem udali się do miejscowości Trikala w pięknej Tesalii.  Sprzyjające warunki umożliwiły tu rozwój rolnictwa. Dominujące uprawy to pszenica, jęczmień, kukurydza, ryż, buraki, oliwki i drzewa cytrusowe.

Głównym celem wyjazdu do Trikalii była wizyta u dealera oraz serwisanta maszyn i urządzeń rolniczych ZETOR, i Lamborghini. Proponują zakup  nie tylko nowych pojazdów, ale również używanych.

Uczniowie mogli porównać marki maszyn rolniczych  oferowanych w Polsce i w Grecji oraz sposoby ich diagnostyki. Praca polega tutaj nie tylko na ich sprzedaży, lecz również na częstych kontaktach z potencjalnymi klientami w miejscu ich zamieszkania. Dzięki prowadzeniu rozmów i poznaniu ich potrzeb, można przygotować oferty dostosowane do każdej kieszeni. Być może jest to także dobry pomysł do wykorzystania w Polsce.

Przygotowała

Agnieszka Urban