Dzień Otwarty w ZS nr 1 w Płońsku

8 kwietnia 2017 r. w ZS nr 1 miały miejsce obchody Dnia Otwartego. Wchodzących gimnazjalistów witali nauczyciele i uczniowie, którzy przy dźwiękach przyjemnej muzyki zapraszali na spotkanie do auli. Każdy gimnazjalista otrzymał kolorową krzyżówkę, którą należało rozwiązać, by po zakończeniu zwiedzania otrzymywać atrakcyjne nagrody w postaci słodkich upominków, breloczków, zawieszek do kluczy, długopisów.

O godzinie 10.00 w auli szkolnej licznie przybyłą młodzież gimnazjalną przywitała Pani Dyrektor Marzanna Szacherska, która przedstawiła porządek Dnia Otwartego oraz zaprosiła do zwiedzania obiektów szkolnych. Następnie goście obejrzeli krótki film dotyczący życia szkoły przygotowany przez naszych uczniów z klas IV technikum.

Zwiedzanie obiektów szkolnych odbywało się jednocześnie w trzech grupach: niebieskiej, żółtej i zielonej, do których o przynależności decydował kolor otrzymanej krzyżówki. Każdą grupę wspierali nasi nauczyciele i uczniowie.

Przybyła młodzież gimnazjalna mogła w tym roku zapoznać się dokładnie ze specyfiką naszych kierunków kształcenia i obejrzeć wyposażenie pracowni. W salach informatycznych odbywały się zajęcia pokazowe z programowania, projektowania publikacji w Corel’u, a także wystawa dotycząca poligrafii.

W holu szkoły można było sprawdzić swoje preferencje zawodowe, wypełniając test pod okiem doradcy zawodowego, a także otrzymać ulotkę informacyjną dotyczącą działalności Szkolnego Koła Wolontariusza, Grupy Patportowej i pedagoga.

W sali gimnastycznej przybliżono specyfikę pracy policjanta. Uczniowie liceum o profilu policyjnym przygotowali pokaz technik samoobrony, pierwszej pomocy, policjanci z KPP w Płońsku prezentowali techniki kryminalistyczne, umundurowanie i wyposażenie policjanta do działań rozpraszających, wyposażenie radiowozu policyjnego. Niewątpliwą atrakcją był pokaz szkolenia psa tropiąco – obronnego.

Na terenie przy szkole swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas liceum o profilu wojskowym, którzy przygotowali pokaz fragmentów musztry paradnej. Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z II Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu, można było zapoznać się ze sprzętem inżynieryjno-saperskim.

Gimnazjaliści odwiedzili również szkolny internat a w nim pracownię żywienia, w której uczestniczyli w „kuchennych rewolucjach”. Młodzież poznała sztukę garnirowania, skosztowała słodkich ciasteczek i pysznych soków owocowych przygotowanych przez uczniów ZS nr 1. Zwiedzający obiekty ZS nr 1 odwiedzili również pracownię fryzjerską, w której odbywał się pokaz fryzur oraz strojów ślubnych i epokowych.

Niewątpliwą atrakcją była możliwość nauki strzelania z broni pneumatycznej w strzelnicy pod kierunkiem naszych uczniów. Uczniowie gimnazjum mogli zobaczyć również profesjonalnie wyposażoną pracownię języków obcych, w której uczniowie ZS nr 1 zorganizowali dla młodszych kolegów karaoke w trzech językach.

Na koniec zwiedzania internatu można było uczestniczyć w warsztatach dotyczących wykonywania dekoracji na świąteczny stół, kartek i palm wielkanocnych a także spróbować wyśmienitego bigosu i kruchych ciasteczek przygotowanych przez panie kucharki pracujące w internacie szkoły.

Trzecim ze zwiedzanych obiektów było Centrum Kształcenia Praktycznego. Oferta dla zwiedzających była bardzo atrakcyjna. Młodzież mogła zobaczyć szereg pracowni, gdzie kształci się nasza młodzież na kierunkach technicznych i zawodowych.

W pracowni CAD można było zapoznać się z zastosowaniem modelowania 3D do projektowania części maszyn, w pracowni mechatroniki z symulacją pracy robota w zestawie z linią produkcyjną, symulacją działania programów z zakresu pneumatyki i hydrauliki, sterowaniem mini robotem – samochodem z wykorzystaniem sterowników. Odwiedzając pracownię samochodową, gimnazjaliści poznali zastosowanie montażownicy i wyważarki kół oraz uczestniczyli w pokazie wymiany opon. W pracowni pojazdów rolniczych i samochodowej zapoznali się z zastosowaniem podnośników samochodowych w naprawach pojazdów. Nasi goście mieli możliwość obserwować pracę na tokarkach konwencjonalnych, przy produkcji stolarki okiennej, na spawalni, a także przy wykańczaniu wnętrz. Na zakończenie zwiedzania pracowni w budynku CKP młodzież gimnazjum mogła spróbować specjałów wykonanych przez uczniów w pracowni gastronomicznej.

Liczne atrakcje czekały przed budynkiem CKP, a mianowicie można było uczestniczyć w jeździe próbnej samochodem, ciągnikiem i kombajnem a także podziwiać motocykle.

Rodzice gimnazjalistów w czasie, gdy ich pociechy zwiedzały szkołę, mogli skorzystać z usług stacji diagnostycznej CKP i zupełnie za darmo dokonać przeglądu technicznego swojego samochodu.

Po zakończonym zwiedzaniu gimnazjaliści wrócili do szkoły, gdzie mogli odebrać nagrody za poprawnie rozwiązaną krzyżówkę a także spotkać się z przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych i Hufca OHP i zapoznać się ze specyfiką kształcenia w klasie wielozawodowej.

Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za tak liczne przybycie.

ZAPRASZAMY!

zobacz zdjęcia...