Wystawa projektów w języku niemieckim. 24-28 kwietnia. Opiekun K. Zalewska

W dniach 24-28 kwietnia 2014 r uczniowie ZS Nr 1 z klas II TŻ Sylwia Myczko, II TF Justyna Rutkowska, Katarzyna Wojnowska, Iza Leleń, Justyna Wożniak, Katarzyna Borkowska II LW Mateusz Pawłowski, Radosław Wesołowski, Łukasz Umiastowski, Justyna Kraśniewska, Łukasz Dębski przygotowali wystawę swoich projektów  w języku niemieckim wykonane pod kierunkiem Katarzyny Zalewskiej.

Tym razem tematyką projektów były kreacje ulubionych sportowców oraz możliwości robienia zakupow i związane z tym przyzwyczajenia.

Do idoli sportu, którzy uczniowie przedstawili należą m.in.: Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Adam Małysz, Agnieszka Radwańska, Marcin Gortat, Franck Ribery natomiast ulubionymi miejscami robienia zakupów z rodziną lub z przyjaciółmi są supermarkiety, galerie handlowe i sklepiki osiedlowe.

Autorzy projektów wykazali się kreatywnoscią i pomysłowością, co skutkowało, ze ich prace były ciekawe zarówno pod względem merytorycznym jak i technicznym.

Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności czytania i pisania w języku niemieckim oraz zachęcanie uczniów do nauki języka niemieckiego. Wytyczony cel został osiągnięty, ponieważ uczniowie wykazali się dużą wiedzą zagadnień gramatycznych i leksykalnych.

Przygotowała  Katarzyna Zalewska