Otwarcie kompleksu boisk sportowych 26.10.12

W dniu 26.10.2012 odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania uczniom kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku.

Uroczystość została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Płońsku. Przebiegała ona według następującego programu:

1)Uroczyste rozpoczęcie i powitanie gości
2)Przedstawienie raportu z przeprowadzonej inwestycji p. Alina Braulińska – Korycka,
3)Wystąpienie Starosty Płońskiego p. Jana Mączewskiego oraz wicestarosty p. Andrzeja Stolpy
4)Uroczyste przecięcie wstęgi,
5)Poświęcenie boisk sportowych przez księdza proboszcza parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe Zbigniewa Sajewskego,
6)Wystąpienie Dyrektora ZS Nr 1 p. Zygmunta Aleksandrowicza,
7)Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego ZS Nr 1 – Grzegorza Słodowika z klasy II LW,
8)Wystąpienia zaproszonych gości,
9)Odczytanie listu od Marszałka Województwa Mazowieckiego p. Adama Struzika.

Nowy kompleks sportowy składa się z kilku boisk do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłki ręcznej oraz z kortu tenisowego. Młodzież może także trenować lekkoatletykę na bieżni do skoku w dal i wzwyż oraz biegać na bieżni pięciotorowej. Cały kompleks sportowy jest oświetlony oraz ogrodzony.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie Ryngrafu Pamiątkowego – Odznaki Pułku wspaniałemu pedagogowi, przyjacielowi 2 Pułku Saperów Panu Józefowi Kuczyńskiemu przyznanego przez Dowódcę 2 Mazowieckiego Pułku Saperów płk dypl. Adama Przygodę, który został wręczony przez Kapitana Piotra Dudę.

Uroczystość zakończyła się profesjonalnym pokazem sprawności fizycznej naszych najlepszych sportowców na wszystkich boiskach kompleksu sportowego, występem tanecznym chealiderek z klasy II LO, I LP i I LW oraz breakdance ucznia klasy II TS Huberta Grzejdy. Ta część uroczystości została przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły p. E. Kunkowską, p. P. Kozerę, p. H. Baniak oraz p. A. Markowskiego. Dziękujemy także p. M. Karolakowi za wsparcie w trakcie trwania uroczystości. Pokaz i występy młodzieży zostały nagrodzone długimi brawami.

Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły może obecnie korzystać z tak pięknego obiektu. Mamy nadzieję, że warunki jakie mają obecnie uczniowie przyczynią się do zdobywania miejsc na podium w różnych dyscyplinach sportowych na szczeblu powiatowym i krajowym.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego kompleksu sportowego.

Młodzieży życzymy sukcesów sportowych.

Przygotowała

Agnieszka Urban