99.rocznica Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia 2019r. o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła płońszczanie rozpoczęli uroczystości związane z 99. rocznicą Bitwy Warszawskiej. Tradycyjnie uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 byli zaangażowani się w celebrację święta.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, po której mowę okolicznościową wygłosił Burmistrz Płońska  Andrzej Pietrasik, mówiąc, że jeden z najważniejszych momentów Bitwy Warszawskiej rozegrał się również na ziemi płońskiej. Głos zabrali także: Robert Kołakowski poseł na Sejm RP i Jan Maria Jackowski – senator RP. Uroczystość zgromadziła delegacje samorządowców, kombatantów, jednostek miejskich, służb mundurowych, oświatę oraz młodzież i płońszczan. Po zakończonej Mszy Świętej odbył się przemarsz wszystkich uczestników ulicami: Plac 15 Sierpnia, Grunwaldzką i Jędrzejewicza  na cmentarz parafialny, gdzie złożono kwiaty na grobie żołnierzy poległych w 1920 roku.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas wojskowych i policyjnych

z wychowawcami: p. A. Dobrowolską, p. A. Gizińską, p. D. Gut-Pacuszką, p. A. Witólską, p. P. Zochowskim oraz Dyrektorem Zespołu Szkół nr 1- p. M. Szacherską.

zobacz zdjęcia ...

Komisja ds. promocji szkoły