76 rocznica wybuchu II wojny światowej

01 września 2015 r. o godzinie 12.00 klasy mundurowe ZS nr 1 w Płońsku wraz z opiekunami: p. A. Dobrowolską, p. D. Gut-Pacuszką, płk G. Koprem, p. A. Markowskim  i p. P. Żochowskim wzięły udział w miejskich obchodach upamiętniających wybuch II wojny światowej.

Młodzież reprezentowała szkołę, biorąc czynny udział w uroczystościach miejskich. O godzinie 12.00 rozpoczęła się w Kościele świętego Michała Archanioła Msza Święta za Ojczyznę. Następnym punktem uroczystości był przemarsz ulicami miasta. Uczniowie prowadzili defiladę. W pochodzie wzięli udział: Burmistrz Miasta, Starosta, przedstawiciele płońskich instytucji oraz uczniowie płońskich szkół wspólnie z dyrektorami i wychowawcami. Przemarsz kończył się na cmentarzu parafialnym, przy grobach poległych w 1939 r. żołnierzy, gdzie wysłuchano przemówień okolicznościowych oraz wspomnień dotyczących wydarzeń z dnia 01 września 1939 r.

Klasy mundurowe wzięły udział we wspólnej modlitwie za poległych żołnierzy. Uczniowie klasy II LW pełnili wartę przy grobie poległych. Pamiątkową wiązankę kwiatów złożyła delegacja dyrekcji: dyrektor ZS nr 1 p. Marzanna Szacherska z panią wicedyrektor Agnieszką Rykowską oraz przedstawiciele uczniów klasy II LW: Natalia Szadkowska, Adam Czachorowski i Justyna Karpińska.

Na zakończenie uroczystości uczniowie zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy, dając w ten sposób wyraz patriotycznej postawie.

Informacja: Anna Dobrowolska