1 marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych

W  środę 01.03.2017 roku przy kościele św. Michała Archanioła odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci żołnierzy wyklętych.

Brali w nim udział uczniowie płońskich szkół, władze miasta, powiatu oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Po krótkiej modlitwie oraz przemówieniach okolicznościowych nastąpiło złożenie wieńców pod tablicą upamiętniającą żołnierzy wyklętych. Zespół Szkół nr 1 w Płońsku reprezentowali uczniowie klas mundurowych: I LW i II LP pod opieką nauczycieli i wychowawców: płk Grzegorza Kopra, insp. Grzegorza Osińskiego i wychowawcy klasy I LW – p. Piotra Żochowskiego.

Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", ustanowiony w 2011 r. przez parlament, upamiętnia wykonanie przez władze komunistyczne wyroków śmierci w więzieniu mokotowskim na żołnierza walczących na rzecz wolnej Polski.

Przygotował: Piotr Żochowski