Artykuły » Erasmus

Artykuły: Erasmus

Winnica i winogrona :)

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Kolejne nowe doświadczenie zawodowe uczniów ZS 1, to wizyta na plantacji winogron oraz w winnicy HPOMETITH KTHMA, gdzie uczniowie wraz z opiekunami pracowali przy zbiorze winogron. Poznali siedem różnych gatunków tych owoców oraz sposoby ich przetwarzania, wstępną macerację, klarowanie, fermentację oraz metody leżakowania wina, przygotowanie butelek oraz  ich zamykania i etykietowania.

Tańce greckie z Geo Papageo ;)

Podczas pobytu w Grecji nasi uczniowie brali udział w edukacyjno – kulturalnych zajęciach organizowanych przez partnera greckiego Golden Sun Mobility Center.  Wzbogacały one wiedzę młodzieży na temat kultury tego kraju.

Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z Geo Papageo, trenerem tańców greckich. W sali teatralnej Poseidon Palace Hotel zebrali się uczniowie z różnych szkół, którzy realizowali projekty w ramach programu Erasmus +. Wspólnie  poznawali tajniki kolejnych tańców greckich, takich jak Sirto na 3, detos volissou, pidixtos lesvou, kavontoritikos, kynigitos.

Diagnostyka i naprawa – TMR na praktyce

Uczniowie technikum mechanizacji rolnictwa  i agrotroniki ćwiczyli diagnozowanie i monitorowanie ciągników.  Grecy są ekspertami w usuwaniu drobnych i poważnych usterek. Potrafią naprawiać wymagane części, które wydawałyby się już być bezużyteczne. Nasi praktykanci rozbierali wymagane części pojazdu na ,,czynniki pierwsze”, by potem następnego dnia zobaczyć je już odnowione, gotowe do sprzedaży, jako części zamienne do maszyn lub jako części składowe naprawionych już maszyn.

Graficy zdobywają nowe doświadczenia

Technicy grafiki i poligrafii cyfrowej zetknęli się z nowymi zadaniami i wyzwaniami. Tworzyli archeotypy. Pojęcie to pochodzi z greckiego arche – początek i topos – typ. Jako powtarzające się motywy w życiu codziennym, stały się one uniwersalnym dziedzictwem całej ludzkości. Są nieodzownym elementem marketingu co okazało się, bardzo ważne  w pracy grafika.

Aktywnie i na sportowo

Praca, praca i praca… Aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu miał swoich stałych zwolenników. Gra na plaży w siatkówkę, to okazja do relaksu i rywalizacji. Nie ważne kto z kim grał w zespole i przeciw komu, która drużyna wygrała a która przegrała. Ważny był czas spędzony razem, integracja i dobra zabawa.