Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pierwsze konkursowe sukcesy uczniów ZS n

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie ZS nr 1 są wyjątkowo zaangażowani w konkursy literackie, poetyckie i recytatorskie.

 

Pisaliśmy już o I POWIATOWYM KONKURSIE DZIENNIKARSKIM DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, w którym zostali wyróżnieni: Oliwia Kamińska (kl. II LW), Natalia Sobczyńska (kl. III LP) i Stanisław Niedźwiecki (kl. III TMT).

W listopadzie uczniowie klas licealnych wzięli udział w Konkursie Literackim zorganizowanym w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza. Konkurs był objęty honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Prace na temat patriotyzmu w ,,Trylogii” Henryka Sienkiewicza do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze przesłały uczennice: Martyna Zabrodzka i Ewelina Klósak z klasy III LW. Opiekunem artystycznym dziewcząt była p. Anna Dobrowolskanauczyciel języka polskiego.

 

W tym samy czasie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ogłosiło XXI Wojewódzki Konkurs Poezji im. Stefana Gołębiowskiego. Konkurs miał na celu inspirowanie młodych do aktywności twórczej, a tym samym zwrócenie uwagi na rozwój twórczości poetyckiej wśród młodzieży szkolnej. Okazało się, że w ZS nr 1 mamy grono młodych artystów, którzy zdecydowali się przesłać do Bieżunia swoje teksty poetyckie. Są to: Joanna Krysiak z klasy I LW (opiekun: p. Dorota Gut – Pacuszka), Dominik Parulski, Julia Kipich, Daniel Kopecki i Bartłomiej Królikowski z klasy I LP (opiekun: p. Małgorzata Mioduszewska) oraz Oliwia Kamińska i Karolina Kłosiewicz z klasy II LW (opiekun: p. Anna Dobrowolska).

 

Nie ogłoszono jeszcze wyników z konkursu poetyckiego i literackiego, ale w piątek – 25 listopada, dotarła do nas wiadomość o pierwszym sukcesie licealistek. Dotyczy on pierwszej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Głównymi organizatorami olimpiady są: Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuki Wojennej, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Instytut Studiów Międzynarodowych UW. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o systemie obronnym naszego kraju oraz informacji z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także promocja właściwych zachowań w sytuacjach kryzysowych i szerzenie postaw patriotycznych wśród młodzieży. Olimpiada składa się z trzech etapów. W pierwszym etapie (szkolnym) uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowywali prace literackie (eseje) na tematy ogłoszone przez Komitet Główny Olimpiady i przesyłali je do Komitetu Okręgowego. Autorzy najlepszych prac przechodzą do drugiego etapu. Okazało się, że wśród tych, którzy przeszli do II etapu są: Karolina Zięba, Klaudia Jędrzejewska, Natalia Sobczyńska i Anna Morawska z klasy III LP (opiekunem dziewcząt jest p. Dorota Gut-Pacuszka) oraz Eliza Gutowska z klasy III LW i Karolina Kłosiewicz z klasy II LW (opiekunem uczennic jest: p. Anna Dobrowolska).

 

W drugim etapie (okręgowym), który odbędzie się 9 grudnia, uczestnicy rozwiązują test wiedzy o bezpieczeństwie i obronności, który trwa 60 minut. Tematami, które cieszyły się największym zainteresowaniem były: ,,Obywatel w służbie ojczyzny”, ,,Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa Polski” oraz ,,Rodzina jako szkoła wychowania patriotycznego i obywatelskiego”. Uczennicom gratulujemy i życzymy wytrwałości, ponieważ II etap wiąże się z przyswojeniem wiedzy na temat obronności w kraju. Warto podjąć wysiłek, gdyż nagrodami za zdobycie czołowych miejsc na szczeblu ogólnopolskim będą indeksy na studia wyższe.

 

W najbliższym czasie uczniowie wezmą udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej (9 grudnia br.) oraz w Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Romantycznej (1 grudnia br.), o czym wkrótce poinformujemy.

 

Informacja: Anna Dobrowolska 

Wygenerowano w sekund: 0.03
15,584,837 unikalne wizyty