Artykuły: Bieżące wydarzenia

# RAZEM NA ŚWIĘTA

Okres przedświąteczny to nie tylko czas gorączkowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, ale także wyjątkowa okazja do podzielenia się z innymi tym co mamy najważniejszego, sercem. Wolontariusze Zespołu Szkół nr 1 doskonale o tym pamiętają i jak co roku podjęli się wielu działań na rzecz potrzebujących, a ich pomoc  sięgnęła w tym roku nawet poza granice kraju...

Wspomnienia z Moskwy

W terminie 01.12.2018r. do 08.12.2018r. trzech uczniów ZS nr 1 im. St. Staszica w Płońsku Radosław Białoskórski kl. II TR, Filip Czaicki kl. III TŻ i Jakub Wiśniewski kl. I TŻ przebywało w Moskwie w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina i brało udział w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

Finaliści nie tylko zmagali się z zadaniami egzaminacyjnymi. Uczestniczyli również w bogatym programie kulturalnym, zwiedzali Moskwę i zawierali nowe znajomości.

Kiermasz ozdób świątecznych

W dniu 13 grudnia od 9.35 do 14.05  na dolnym holu w szkole odbędzie się

kiermasz ozdób świątecznych związanych

ze świętami Bożego Narodzenia.

do zakupu oryginalnych bombek i choinek

wykonanych przez uczennice z IITF pod opieką pani Lucyny Pareckiej Łaszczyk.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

10 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas długiej przerwy uczniowie przedstawili prezentację na temat praw człowieka oraz przypadków ich łamania na całym świecie.

Uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku wyróżniony w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

W terminie 01.12.2018r.  do 08.12.2018r.  trzech uczniów ZS nr 1 im S. Staszica w Płońsku Radosław Białoskórski kl. II TR, Filip Czaicki kl. III TŻ i Jakub Wiśniewski kl. I TŻ przebywało w Moskwie w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina i brało udział w finale XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.