Uroczystość ukończenia szkolenia praktycznego w Grecji i rozdanie certyfikatów

Uroczystość ukończenia szkolenia praktycznego w Grecji

i rozdanie certyfikatów

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniach od 5/11-18/11/2019 dwudziestu jeden uczniów z Technikum Nr 1 przy Zespole Szkół 1 w Płońsku wzięło udział w praktykach zawodowych w Grecji, realizując założenia projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” pod opieką partnera greckiego Golden Sun Mobility Center.

Na koniec praktyk uczniowie wzięli udział w uroczystości  zakończenia szkolenia praktycznego, które miało miejsce w Poseideon Palace Hotel. Rozdanie Certificates of Vocational Training było podsumowaniem zagranicznej praktyki zawodowej. W spotkaniu wzięło udział 60 uczniów  w tym 15 osób z technikum grafiki i poligrafii cyfrowej, 21 osób z technikum mechanizacji rolnictwa i  agrotroniki oraz 24 osób z technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz opiekunowie praktyk.

Na spotkaniu była obecna pani Anna Demianiuk reprezentująca przedstawiciela greckiego, która pogratulowała uczniom i podziękowała za pracę podczas dwutygodniowej praktyki. Natomiast pan Stanisław Urban wicedyrektor ZS 1, odpowiedzialny za Technikum i organizację kształcenia praktycznego podziękował za bardzo dobrą współpracę oraz opiekę ze strony partnera greckiego. Młodzież mogła realizować nie tylko program praktyk, ale także program edukacyjno – kulturowy. Dodatkowo uczniowie otrzymali ,,kubki sprawiedliwości Pitagorasa”. Są one nie tylko wspaniałą pamiątką z Grecji, ale także mają uczyć umiaru i rozwagi.

Gratulujemy uczniom za pracę oraz godne reprezentowanie Zespołu Szkół nr 1 w Grecji.

Dziękujemy serdecznie opiekunom pani Ewie Borawskiej, pani Annie Jackiewicz – Ochidi, pani Lucynie Pareckiej – Łaszczyk oraz panu Frankowi Świtale za ciężką pracę przed wyjazdem na praktyki i w trakcie ich odbywania w Grecji.

Przygotowali

Agnieszka Urban