Artykuły: Bieżące wydarzenia

Młodzież ZS nr 1 pomaga bezdomnym psom

Minione ferie zimowe młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku rozpoczęła bardzo aktywnie. Z inicjatywy nauczycielki języka angielskiego, Magdaleny Jeżak, uczniowie zaangażowali się w pomoc bezdomnym psom przebywającym w Psiechowalni w Jońcu. W dniu 26 stycznia przedstawiciele społeczności uczniowskiej dostarczyli czworonożnym przyjaciołom kilkanaście misek i ogromny zapas słomy.

W akcji wzięli udział uczniowie klas III TR, II r i III r. Szczególne podziękowania należą się trójce z klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa: Arturowi Mossakowskiemu, Szymonowi Pasiewiczowi i Klaudiuszowi Kocikowi. Młodzi rolnicy samodzielnie zorganizowali transport słomy. Radość właścicieli Psiechowalni – ogromna. Psiaki – przeszczęśliwe :)

Rocznica zbrodni na Piaskach

W dniu 18 stycznia 2019 roku uczniowie pierwszej klasy wojskowej uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej ofiary mordu hitlerowskiego na Piaskach. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele sejmu,powiatu oraz miasta. Obchody rozpoczęto modlitwą za zmarłych, a następnie wspominano okoliczności mordu oraz ofiary.

Odliczanie do matury rozpoczęte...

19 stycznia 2019r. To ważna data dla uczniów ZS nr 1 w Płońsku, ponieważ tego dnia w sali Marco odbył się tegoroczny bal studniówkowy. Zabawę poprzedziły tygodnie przygotowań. Uczniowie klasy III LP uczestniczyli w kursie tańca towarzyskiego, który poprowadził Jakub Nowak- instruktor Klubu Tańca Love to Dance. Młodzież podczas tych zajęć nauczyła się między innymi rock and rolla oraz twista.

Debata oksfordzka „ Fonoholizm – czy to już epidemia”

W dniu 17 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Nr 1 odbyła się debata oksfordzka pt: „ Fonoholizm – czy to już epidemia”. Spotkaniu przewodniczyła Marszałek – Magdalena Starzewska- uczennica kl. 2 TŻ wraz z Sekretarzem – Pawłem Białeckim uczniem kl. 2 LW. Grupę Propozycji reprezentowali uczniowie: Dominika Kurek z klasy kl.1TL, Daria Grzymkowska z kl.2LW, Bartłomiej Krajczyński z kl.1TRM. Natomiast grupę Opozycji: Anna Niewiadomska z kl.1LP, Wiktoria Sych - kl.1LP i Dominik Szczypiński - kl.1LP.

Zespół Szkół nr 1 w programie ,,Jaka to melodia?”

W dniu 16 stycznia 2019 r., z inicjatywy nauczyciela języka polskiego- p. A. Dobrowolskiej, uczniowie klas I LW, II LW i III r wraz z opiekunami: p. Anną Gizińską, Lucyną Parecką – Łaszczyk oraz p. Arkadiuszem Markowskim wybrali się na wycieczkę do Telewizji Polskiej.