Artykuły: Bieżące wydarzenia

Studniówka 2019

W związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową w dniu 19 stycznia 2019 r. do godz. 19, studniówka uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku rozpocznie się o godz. 19.15.

Jasełka Bożonarodzeniowe

W dniu 21 grudnia, jak co roku, na auli w naszej szkole odbyły się dwukrotnie  Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów z klas II LW, I LW, I LP, II LP, 2r i 1 TŻ-  w sumie 35 osób, pod opieką p. Zbigniewa Bieńkowskiego i Mieczysława Szadkowskiego.

37 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

„Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu,

lecz na uznaniu, że coś jest ważniejsze niż lęk”

Ambrose Redmoon

13 grudnia w 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku oddała hołd bohaterom jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Przygotowując uroczysty apel, uczniowie zamanifestowali również pamięć o tych, którzy oddali życie za wolność, sprawiedliwość i solidarność.

Powiatowy Konkurs Recytatorski PODCHODY PATRIOTYCZNE

14 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku miała miejsce V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PODCHODY PATRIOTYCZNE. Organizatorem był ZS  nr 2 w Płońsku. Konkurs rozpoczął krótki recital w wykonaniu Pauliny Oporskiej, a recytatorskie zdolności w duchu patriotycznym zaprezentowało 20 uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych   i gimnazjów oraz 16 ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu byli oceniani przez Jury w składzie: Bogumiła Siuda (ZS nr 2 Płońsk), Renata Grabowska (Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku) i Anna Goliasz (Starostwo Powiatowe w Płońsku).