Spektakl rekolekcyjny pt. „Chrystus połamany" w wykonaniu klasy I LW

28 marca 2017r. uczniowie ZS nr 1 w Płońsku obejrzeli spektakl pt. ,,Mój Chrystus połamany”. Był to kolejny punkt w programie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.

Młodzież przypomniała, że Chrystus jest wśród ludzi,nawet, jeśli go nie widać. Jest wśród tych najbardziej potrzebujących. Połamany często w ciele sparaliżowanej staruszki, połamany psychicznie u kobiety trudniącej się nierządem. Takich połamanych Chrystusów jest wielu,często niezauważonych przez obcych,opuszczonych przez bliskich. I choć krzyża nie można dostrzec, to dźwiga go każdy człowiek: mały i duży, biedny i bogaty.

Chrystus uczy, że najbardziej potrzebny jest tym opuszczonym, zaniedbanym i chorym.

Program został odebrany w skupieniu i zadumie. Gromkie brawa po jego obejrzeniu  były podziękowaniem dla młodych aktorów za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie spektaklu.

Wystąpili:

klasa I LW:Bartosz Rykowski, Mikołaj Podgórski, Angelika Krysiak, Joanna Krysiak, Dawid Figurski, Martyna Zagozda, Ewa Brzewcy

klasa I TŻ: Filip Czaicki

Za przygotowanie uczniów odpowiadała:p. Dorota Gut –Pacuszka, natomiast prezentację multimedialną tematycznie związaną z przekazem artystycznym opracował: p. Mieczysław Szadkowski.

zobacz zdjęcia...

Opracowała: D. Gut- Pacuszka