Artykuły: Bieżące wydarzenia

,,MOJA WIZJA LASU'

Nadleśnictwo Płońsk

ogłasza konkurs dla miłośników lokalnej przyrody pod hasłem

,,MOJA WIZJA LASU''.

Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Wybrane prace zostaną zamieszczone

w kalendarzu edukacyjnym na 2018 rok .

Spełnijmy marzenia chorej Zuzi.

Akcja charytatywna

SPEŁNIAMY MARZENIA CHOREJ ZUZI

Nie jest to zbiórka wymagająca dużego nakładu finansowego. Zuzia pragnie otrzymać artykuły  papiernicze takie jak

( kredki, mazaki, farby, kleje, nożyczki, bloki rysunkowe, wycinanki itp)- ponieważ uwielbia prace plastyczne.

W piątek dnia 27.10 2017 roku na każdej przerwie czekają na wasze wsparcie wolontariusze

z naszej szkoły przy tablicy samorządu szkolnego.

Pokolorujmy świat Zuzi. Smile

Konferencja

W dniu 24.X.2017 r.  ( w Starostwie Powiatowym w Płońsku) uczniowie ZS nr 1 uczestniczyli w konferencji na temat dorobku naukowego  oraz działalności społecznej i patriotycznej dr. Leona Rutkowskiego. Uczniowie wysłuchali następujących referatów:

-        Działalność patriotyczno – narodowa dr. L. Rutkowskiego ( wystąpienie uczniów ZS nr 2 w Płońsku)

-        Społeczna działalność dr. L. Rutkowskiego ( wystąpienie p. T. Kudlickiej)

-        Edukacyjna  działalność  dr. L. Rutkowskiego ( wystąpienie dr. A. Barańskiego)

-        Dr. L. Rutkowski – działacz Ochotniczej Straży Pożarnej w Płońsku ( wystąpienie p. A. Głowackiego)

-        Spotkanie dr. J.W. Jędrzejewicza i dr. L. Rutkowskiego ( wystąpienie  p. A. Derdzikowskiego)

-        Działalność  lekarska dr. L. Rutkowskiego ( wystąpienie dr. P. Obermayera )

Uczniowie ZS nr 1 podczas Marszu Milczenia

W poniedziałek - 23 października - uczniowie klas II TŻ, II TMG i  III TŻ uczestniczyli w 10. Marszu Milczenia, upamiętniającym 75. rocznicę likwidacji getta żydowskiego w Płońsku.