Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

,,Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia”

Po wakacyjnym odpoczynku społeczność szkolna spotkała się na inauguracji roku szkolnego 2021/2022. W uroczystości uczestniczyli:dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie klas pierwszych z rodzicami, klasy mundurowe oraz zaproszeni goście, a wśród nich: insp. Jarosław Brzozowski – Komendant Powiatowy Policji w Płońsku, ppłk SG Krzysztof Jurkowski – Komendant Placówki SG Warszawa Modlin, mjr Tomasz Zdzienicki – czynny funkcjonariusz Nadwiślańskiego Oddziału SG w Warszawie orazw zastępstwie proboszcza ks. Zbigniewa Sajewskiego- ks. Paweł Kowalski.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku Pani Ewa Głuchowska, która nawiązała do motta uroczystości i przywitała zgromadzonych gości, rodziców, uczniów oraz nowozatrudnionych nauczycieli. Przypomniała o zasadach bezpieczeństwa na terenie szkoły związanych z  funkcjonowaniem placówki w reżimie sanitarnym i podczas rozpoczętej budowy hali sportowej. Dyrektor przedstawiła zadnia szkoły na nadchodzący rok szkolny oraz wicedyrektorów, do których uczniowie różnych typów szkół mogą zgłaszać swoje problemy: p. A. Rykowską (liceum), p. E. Litewkę (szkoła branżowa)oraz p. A. Nowakowską (technikum). Prelegentkażyczyła wszystkim uczniom i nauczycielomwytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń, zachęciła do pracy nad sobą i wzajemnego wspierania w trudnych sytuacjach.

Inauguracja roku była doskonałą okazją do podziękowania absolwentowi szkoły Norbertowi Popiołkowskiemu, któryprzez ostatnie dwa lata pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Pani Dyrektor wręczyła absolwentowi podziękowania, życząc satysfakcji na dalszym etapie życia.

1 września to rocznica wybuchu II wojny światowej, w związku z czym minutą ciszy uczczono pamięć poległych bohaterów, jednocześnie, w ramach obchodów 82.rocznicy nauczyciel historii- p. Małgorzata Mucha przy współudziale z p. Anny Gizińskiejzaprosiła zebranych na wystawę plakatów o tematyce wojennej.

Prowadząca uroczystość-p. Anna Markowska- wspomniała o 20 - letniej tradycji kształcenia klas mundurowych, podkreślając, że w bieżącym roku szkolnym szkoła poszerzaofertę edukacyjną o nowy kierunek: Straż Graniczna. Głos oddano przedstawicielom Straży Granicznej: panuppłk Krzysztofowi Jurkowskiemu - Komendantowi Placówki SG oraz p. mjr Tomaszowi Zdzienickiemu, który od 1 września br. będzie prowadził zajęcia z młodzieżą. ,,Cieszymy z perspektywy tej współpracy. Na podstawie podpisanego porozumienia uczniowie będą mogli obserwować pracę funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne w tej pracy"- poinformował ppłk K. Jurkowski.Funkcjonariusze SG przedstawiliuczniom i ich rodzicom nowy kierunek i wyrazili nadzieję na owocną współpracę ze szkołą.

Ciepłe słowa skierował także do całej społeczności szkolnej Komendant Policji – insp. Jarosław Brzozowski, który podziękował za wieloletnią współpracę i zapewnił o kolejnych latach wzajemnej pomocy mającej na celu kształcenie młodzieży.

Nie zabrakło ciepłych słów od ks. Pawła Kowalskiego, reprezentującego proboszcza parafii św. M. M. Kolbe w Płońsku. Ksiądz udzielił wszystkim błogosławieństwa na rozpoczęty rok szkolny i  nawiązał do zbliżającej się beatyfikacji ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, cytując słowa kardynała.

Na zakończenie uroczystości podziękowano gościom za przybycie i przekazano życzenia, zarówno uczniom, jak i  nauczycielom: spokoju, zdrowia oraz owocnej pracy w nadchodzącym roku szkolnym.

zobacz zdjęcia ...

Przygotowały: M. Gołębiowska- Łaska i D. Rapusta