Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 03.09.2018r. o godzinie 9.00 młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, po wakacyjnej przerwie, usłyszała pierwszy dzwonek. Uroczystość inaugurującą nowy rok szkolny prowadziła p. Anna Dobrowolska- nauczyciel języka polskiego. Uczniowie usłyszeli piosenkę Varius Manx pt. ,,Kot bez ogona” i mieli okazję przemyśleć słowa Heraklita z Efezu, stanowiące motto dzisiejszej uroczystości: ,,Wiedza jest drugim słońcem dla tych, którzy ją posiadają”.

Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców uczniów klas pierwszych i oddała głos pani dyrektor Marzannie Szacherskiej, która pozdrowiła młodzież po wakacyjnej przerwie, zwracając się do pierwszoklasistów słowami: ,,...cieszymy się, że zasililiście nasze szeregi i wspólnie z nami będziecie tworzyć dobrą tradycję tej szkoły...”

Ciepłe słowo do uczniów skierowali także: pani Anna Goliasz reprezentująca Starostwo Powiatowe w Płońsku, ks. Andrzej Żywiałowski reprezentujący ks. kan. Zbigniewa Sajewskiego- proboszcza parafii św. M. Kolbe oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodzicówp. Agnieszka Matczak.

Wspomniano również o obchodach związanych z  79.rocznicą wybuchu II wojny światowej. Podziękowano przedstawicielom klas mundurowych, którzy pod opieką dyrekcji i wychowawców, wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej i złożyli kwiaty przed pomnikiem poległych żołnierzy. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych w 1939 roku.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania organizacyjne.

Rok szkolny 2018/19 został zainaugurowany!

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: A. Dobrowolska