Artykuły: Konkursy i olimpiady przedmiotowe

LICEALISTKA ZE ,,STASZICA” LAUREATKĄ KONKURSU POETYCKIEGO

Na przełomie kwietnia i maja 2017r. został rozstrzygnięty konkurs poetycki ,,Ciechanów- natchnienie i ostoja”. Konkurs był adresowany do osób, które ukończyły 15 lat. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było przesłanie jednego zestawu utworów, składającego się z maksymalnie 5 wierszy, z czego 3 musiały dotyczyć Ziemi Ciechanowskiej. Mogły być inspirowane twórcami i artystami związanymi z Ciechanowem, wydarzeniami bądź fragmentami dzieł filmowych umiejscowionych w Ciechanowie.

PODCHODY PATRIOTYCZNE

09 grudnia 2016r. uczennice ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyły w Powiatowym Konkursie Poezji Patriotycznej zorganizowanym w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku. Celem przedsięwzięcia edukacyjnego było popularyzowanie poezji patriotycznej, a zarazem kształtowanie postawy obywatelskiej wśród młodych ludzi.

Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Romantycznej w Opinogórze

01 grudnia 2016 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Romantycznej w Opinogórze. Wzięło w nim udział 49 uczestników. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: Kategoria I – młodzież gimnazjalna – 26 uczestników, Kategoria II – młodzież licealna – 23 uczestników, Kategoria III – dorośli. Celem konkursu było upowszechnianie twórczości Zygmunta Krasińskiego i literatury romantycznej, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Z uwagi na Rok Sienkiewiczowski w tym roku dodatkowo uczestnicy przedstawiali fragment prozy Henryka Sienkiewicza.

Pierwsze konkursowe sukcesy uczniów ZS n

Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie ZS nr 1 są wyjątkowo zaangażowani w konkursy literackie, poetyckie i recytatorskie.

UCZNIOWIE ZS NR 1 W I POWIATOWYM KONKURSIE DZIENNIKARSKIM

7 listopada 2016r. rozstrzygnięto I Powiatowy Konkurs Dziennikarski zorganizowany przez Fundację Profilaktyki, Resocjalizacji oraz Pomocy Rodzinom Zagrożonym Wykluczeniem Społecznym ,,Radość Dzieciom’’. Celem przedsięwzięcia było propagowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy na temat ,,małej ojczyzny’’, uwrażliwienie młodzieży na problemy innych ludzi, rozwijanie kreatywności oraz twórczego myślenia.