Artykuły: Bieżące wydarzenia

Widowisko multimedialne: ,,W rytmie niepodległości’’

Dnia 10.11.2017r. społeczność szkolna ZS nr1 świętowała 99 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Z inicjatywy Pana Andrzeja Stolpy- Starosty Powiatu Płońskiego tegoroczne obchody przybrały niekonwencjonalną - radosną formę. Po raz pierwszy młodzież wszystkich szkół ponadgimnazjalnych miała okazję wspólnie stworzyć i oglądać (dzięki równoległej emisji internetowej) widowisko multimedialne pod hasłem: ,, W rytmie niepodległości’’.

I MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W dniu 09.11.2017r. na hali MCSiR w Płońsku rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu dziewcząt w halowej piłce nożnej.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła  I miejsce i awansowała do Finału Mistrzostw Rejonu Ciechanów, które odbędą się dnia 17.11.2017 w Mławie.

Drużyna Naszej Szkoły w składzie:

Baranowska Zuzanna - kl. I LP
Dymowska Wioleta kl. - I LP

Mak Natalia - kl. ITŻ
Piskorska Daria - kl. I k

Rybacka Dominika - kl. I TŻ
Sokołowska Sylwia - I LP
Załęcka Klaudia - kl. I LP
zobacz zdjęcia...

Opiekun grupy: Honorata Baniak

Konkurs „Ada, to nie wypada” rozstrzygnięty

7 listopada rozstrzygnięto konkurs plastyczny z przymrużeniem oka pt.  „Ada, to nie wypada” tematycznie związany z dwudziestoleciem międzywojennym organizowany przez Starostwo Powiatowe w Płońsku.

Odwiedziny dzieci w Fundacji ,,Odzyskać Radość”

25 października 2017 r. uczniowie klasy IIIk z wychowawczynią Katarzyną  Zalewską odwiedzili  chore dzieci w Fundacji  „Odzyskać Radość” w Kraszewie Czubaki. Czas wizyty upłynął na zabawie i integracji z maluchami.

PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ – „MOJE ŚWIATEŁKO NA ZAPOMNIANY GRÓB”

Jak co roku 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, a dzień później wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  W   tych   dniach   szczególnie   wspominamy   naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. Nie nad każdym grobem zbierają się jednak krewni. Nie wszędzie zapłoną znicze i zabrzmią modlitwy. Z tego powodu w październiku bieżącego roku Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował w naszej szkole zbiórkę zniczy. Na samym początku wolontariusze zaprojektowali i wykonali plakaty w kształcie zniczy informujące o zbiórce lampek, która trwała w dniach 16 -24.10.2017 r. Akcja  „Mój znicz na zapomniany grób”, zorganizowana w ZS nr 1 po raz pierwszy. Społeczność naszej szkoły nie przeszła obojętnie wobec inicjatywy, co potwierdzić mogła ilość zebranych zniczy. Dzięki zaangażowaniu uczniów udało się zebrać ponad kilkadziesiąt zniczy.