Artykuły: Bieżące wydarzenia

Świąteczna paczka dla dzieci z polskich szkół na Łotwie i Litwie.

Z inicjatywy Zarządu Powiatu Płońskiego oraz przedstawicieli szkoły podstawowej w Radzikowie zachęcamy i prosimy wychowawców, nauczycieli oraz młodzież naszej szkoły do włączenia się w akcję świąteczną wykonania paczek dla dzieci z polskich szkół na Łotwie i Litwie. Organizatorem akcji jest już po raz drugi Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Radzikowie. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału w organizacji i przygotowaniu paczek, które powędrują do polskich dzieci w szkołach na Litwie i Łotwie.
W pokoju nauczycielskim zostanie wywieszona kartka, na której wychowawcy będą mogli zgłosić klasę do udziału  w zbiórce.
Co możemy włożyć do paczki:
- słodycze,
- kartki świąteczne,
- materiały plastyczne (filce, brokaty, krepa, patyczki kreatywne, itd, itp) U nich materiały do robienia kreatywnych rzeczy są stosunkowo drogie i przy ich funduszach, niestety, nierealne do zdobycia.
- gry edukacyjne (dzieci często z językiem polskim stykają się tylko w szkole, a w domach język, niestety, zanika. Gdyby dostali na gwiazdkę grę do domu, mogliby sami bawiąc się uczyć, utrwalać i zachęcać do tego rodziców).
- książki dla dzieci
- symbole polskości
Z akcją ruszamy od dziś gdyż mamy ograniczony czas.

Uwaga!!! Dary przyjmujemy do dnia 12.12.2018 r.
Paczki składamy do pokoju pedagoga już od jutra.
Dołączmy do akcji już dziś!

#RazemNaŚwięta

Z pozdrowieniami,
Zespół wolontariacki w ZS nr 1

TURNIEJ KLAS MUNDUROWYCH W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1

29 listopada br. po raz czwarty zorganizowano „Turniej Klas Policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku”. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z klas o profilu policyjnym reprezentujących: Liceum Ogólnokształcące Akademickiego Centrum Kształcenia przy PWSZ w Mławie, Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą, 1 Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie oraz dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku – gospodarza Turnieju.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

W dniu 23 listopada 2018r. w nastrojowej scenerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających przyznanie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/18.

Wśród nagrodzonych znalazło się dwoje szczególnie uzdolnionych uczniów Zespołu Szkół nr 1:

Marta Żółtowska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego (kl. III LP – kierunek policyjny);

Piotr Kamiński – uczeń Technikum nr 1 (kl. III TM – kierunek - technik mechatronik).

Wyróżnionym reprezentantom naszej szkoły podczas uroczystości, zorganizowanej przez ciechanowską delegaturę Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, towarzyszyli rodzice oraz pani Marzanna Szacherska - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku.

Gratulujemy Marcie i Piotrowi imponujących wyników w nauce, a jednocześnie życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia...

Konkurs ,,Świadkowie Niepodległej”

W dniu 17 listopada 2018r. został rozstrzygnięty Konkurs Literacki organizowany przez Wydział Katechetyczny w Płocku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Honorowy patronat nad konkursem objął J.E. Biskup Płocki Piotr Libera. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw i inicjatyw patriotycznych w rodzinie i społeczeństwie, kształtowanie postaw społecznych, moralnych i kulturowych wśród młodzieży oraz umiejętność wykorzystania dostępnej literatury dotyczącej bogactwa nauczania Kościoła Katolickiego zgodnie z tematyką konkursu.

XI Marsz Milczenia

W poniedziałek 26 listopada uczniowie klas Iw i I k pod opieką nauczycieli: p. E. Kraszewskiej, p. D. Rapusty, p. A. Fijałkowskiej oraz p. M. Kon uczestniczyli w XI Marszu Milczenia upamiętniającym 76. rocznicę likwidacji getta żydowskiego w Płońsku. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane pod honorowym patronatem Ambasady Izraela w Polsce.