Posiedzenie RMPP w ZS Nr 1 w Płońsku – 9.11.12

W dniu 9.11.2012 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbyło się posiedzenie Rady Młodzieży Powiatu Płońskiego. Spotkanie przeprowadził przewodniczący RMPP p. Bartosz Deja. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu płońskiego.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

1)Martyna Kamińska II LO,
2)Zbigniew Żołądek II LW,
3)Martyna Połacińska I LP,
4)Bartosz Zimakowski I LP.

Celem posiedzenia było ustalenie planu działania RMPP na rok szkolny 2012/2013. Zaplanowano następujące akcje:

1)Akcja Szlachetna Paczka,
2)Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,
3)Góra Grosza,
4)Czytanie książek dzieciom w przedszkolach i w szkołach podstawowych – odpowiedzialna Martyna Połacińska I LP,
5)Mecze siatkówki, które odbędą się 6.12.2012 r. Drużyny reprezentujące poszczególne szkoły będą składać się z dwóch nauczycieli, dwóch uczniów i dwóch uczennic. Planowane są rozgrywki miedzy następującymi szkołami ZS Nr 1 w Płońsku, ZS Nr 2 w Płońsku, ZSO w Płońsku oraz szkołami ponadgimnazjalnymi z Nowego Miasta i Raciąża. Celem akcji jest uzyskanie środków finansowych, które będą przeznaczone na pomoc najuboższym rodzinom powiatu płońskiego. Odpowiedzialna – Martyna Kamińska II LO.
6)Akcja Tutor – nieodpłatna pomoc osobom, które mają trudności w nauce z rożnych przedmiotów. Wsparcie to będzie kierowane do osób pełnoletnich.

Opiekę nad naszymi uczniami w RMPP sprawuje p. Agnieszka Witólska.

Cieszymy się, że nasza młodzież chce aktywnie działać społecznie i pomagać bezinteresownie innym ludziom.

Życzymy powodzenia w waszych przedsięwzięciach.

Przygotowała

Agnieszka Urban