Młodzieżowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotyczne

Nagrody wręczone

12 marca 2021 roku w Zespole Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą miała miejsce długo wyczekiwana przez uczniów uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom i uczestnikom I Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.

Podczas wręczania nagród obecni byli: p. Krzysztof Wrzesiński -Wicestarosta Powiatu Płońskiego, p. Marcin Gortat – Burmistrz Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą, inspektor Jarosław Brzozowski – Komendant Powiatowy Policji
w Płońsku, p. Kamil Łukasiak – Prezes Banku Spółdzielczego „Vistula”
w Czerwińsku nad Wisłą p. Ewa Głuchowska – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, p. Małgorzata Majewska –Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Nowym Radzikowie.

Nie mogło zabraknąć laureatów konkursu, a wśród nich uczniowie naszych klas mundurowych: Karolina Błaszczyk, Rafał Bułakowski (przygotowywani przez
p. D. Gut- Pacuszkę), Natalia Gutowska (przygotowana przez p. A. Markowską).

Renata Kozakiewicz – dyrektor Zespołu Szkół w Czerwińsku po powitaniu gości i oficjalnym otwarciu uroczystości podziękowała i pogratulowała młodzieży udziału w konkursie organizowanym w wyjątkowym momencie historycznym.

4 marca bowiem obchodziliśmy 635 rocznicę koronacji Władysława Jagiełły
na króla Polski. Zwróciła się szczególnie ciepło do młodzieży: „to Wasz kunszt recytatorski ale też umiejętności aktorskie z przyjemnością podziwialiśmy
i oceniliśmy, wszystkie interpretacje były bardzo interesujące, niektóre z nich
to prawdziwe perełki
"

Krzysztof Wrzesiński Wicestarosta Powiatu Płońskiego w imieniu swoim
i Elżbiety Wiśniewskiej Starosty Płońskiego pogratulował laureatom, ale również podziękował uczestnikom za udział, inwencję twórczą i zaangażowanie: „Mamy nadzieję, że takie wydarzenia to ciekawy sposób prezentowania historii
i dziedzictwa narodowego
”.

Zarówno Burmistrz – Marcin Gortat, jak też Piotr Jaszczur ze stowarzyszenia ,,Wataha”, w swoich przemówieniach wyrazili podziw dla utalentowanej młodzieży, która mimo nauki zdalnej podjęła trud, wzięcia udziału w konkursie. Jako członkowie jury konkursu zgodnie stwierdzili, iż nadesłanymi wystąpieniami uczestnicy ukazali ogromny, drzemiący w nich potencjał, a to jest niebywale budujące, że rośnie młode pokolenie obdarzone talentami i ambicjami.

Gratulujemy!

Komisja ds. promocji szkoły