Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w krajach europejskich

Uczniowie klas LO, LS oraz technikum wzięli udział w Wystawie Bożonarodzeniowej pt.,, Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w krajach europejskich’’.

Nadzór nad jej przebiegiem, nauka czytania i śpiewania tekstów kolęd w języku angielskim i rosyjskim, sprawowali nauczyciele języków obcych naszej szkoły.

Prace uczniów zostały wystawione w auli ZS Nr 1 w Płońsku. Były to plakaty, karty świąteczne oraz dekoracje o tematyce świątecznej z elementami kultury krajów wybranych języków obcych angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego.

Uczniowie podziwiali prace swoich kolegów i koleżanek przez cały dzień. Podczas zwiedzania wszyscy mogli posłuchać kolęd śpiewanych w języku angielskim i rosyjskim na żywo. Dla zwiedzających uczniowie klasy technikum żywienia i gospodarstwa domowego przygotowali własne wypieki.

Na tę okoliczność zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnej prasy – gazety Płońszczak, która upamiętniła wydarzenie w bieżącym numerze.

Zdjęcia z wystawy można obejrzeć na stronie internetowej.

Przygotowały
Anna Nowakowska