Jasełka w ZS nr 1

,,Przez prawie dwadzieścia wieków przesuwa się pochód przed żłóbkiem Boga- Człowieka. Składają u stóp Bożego Dzieciątka poezję przyodzianą w szatę mowy ojczystej”- takimi słowami uczniowie ZS nr 1 w Płońsku rozpoczęli tegoroczne Jasełka Bożonarodzeniowe.

W tym roku było refleksyjnie. Młodzież z klasy III LW recytowała wiersze wieszczów narodowych nawiązujące do pięknej polskiej tradycji przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Scenariusz i komentarze opracował: ks. Andrzej Żywiałowski.

Słowo poetyckie zostało okraszone polskimi kolędami, które były śpiewane przez szkolny chór działający pod kierunkiem Pani Lucyny Pareckiej-Łaszczyk. Całość uatrakcyjniła prezentacja multimedialna wykonana przez p. Mieczysława Szadkowskiego.

Na zakończenie części artystycznej Pani Marzanna Szacherska- Dyrektor ZS nr 1 w Płońsku złożyła wszystkim życzenia, podkreślając wagę nadchodzących dni: ,,Ciepła w sercu i w domu, smacznej kolacji wigilijnej, rodzinnego kolędowania, magicznie spędzonego czasu, a także owocnego, szczęśliwego, pełnego miłości Nowego Roku”.

W świątecznym klimacie wychowawcy wraz z uczniami spotkali się na klasowych wigiliach.

Przygotowała: Anna Dobrowolska