Artykuły: Przedmioty zawodowe

Tytuł „Seniorzy-Juniorzy „w ZS1

W długi, jesienny wieczór  25 października 2018r. w ramach akcji „SENIORZY –JUNIORZY”  odbyły się warsztaty carvingu, na które uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku zaprosili  panie z Klubu Seniora wraz z panią Julitą Jeziak kierownikiem Klubu Osiedlowego "Plastuś" , funkcjonującego przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Płońsku.

Warsztaty barista- braman w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

W dniu 22 października 2018 r. w Centrum Kształcenia Praktycznego przy Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbyły się warsztaty barista – barman, które przeprowadził pan Mariusz Grzesik, podwójny wicemistrz Polski i mistrz świata w barmaństwie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy IIITŻ.

WYCIECZKA NA TARGI ROLNICZE „AGRO SHOW” 2018

W tym roku odbyła się dwudziesta, jubileuszowa wystawa plenerowa „AGRO SHOW” w Bednarach k. Poznania. Jest to największa tego typu impreza w kraju i w Europie Środkowej, gdzie zaprezentowało się ponad 900 wystawców. Na „AGRO SHOW”, 21 września, pojawiła się również reprezentacja Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku. Uczniowie z klas o profilu rolniczym, pod opieką p. Pawła Radeckiego, p. Adriana Daleckiego i p. Arkadiusza Markowskiego mogli zobaczyć najnowsze maszyny i urządzenia produkowane na potrzeby rolnictwa.

Wycieczka do fabryki New Holland

Zwiedzanie jedynej w Polsce fabryki kombajnów, hederów oraz pras firmy New Holland w Płocku - to program wycieczki uczniów z klas III tr, II r oraz II m, która odbyła się 4 czerwca 2018r. Ponadto jedną godzinę spędziliśmy na kręgielni.

W czasie zwiedzania uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć m.in. linię produkcji elementów konstrukcyjnych oraz montażu kombajnów. Wartym podkreślenia jest fakt, że maszyny, które wyjeżdżają z fabryki w Płocku, to sprzęt tworzony w Polsce przy wykorzystaniu myśli technicznej rodzimych specjalistów. Zakład produkcyjny w Płocku, to również potencjalne miejsce pracy dla absolwentów naszej szkoły jak również odbywania praktyk uczniowskich.

Zasady funkcjonowania banku i jego struktura - wycieczka do Banku Spółdzielczego.
6 czerwca 2018r uczniowie klas IIIk o kierunku kształcenia kucharz w ramach przedmiotu działalności gospodarczej w gastronomii uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Bank Spółdzielczy w Płońsku. Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z zasadami funkcjonowania banku i jego strukturą.