40 edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego.

16 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się 40 edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. W etapie szkolnym wzięło udział 19 uczniów z klas 3LP/S, 3LW, 4 TI/M, 4TS, 2 TMT, 1TMT oraz 1TS, przygotowywanych przez nauczycielki języka angielskiego, panie Małgorzatę Zielińską-Nosarzewską, Annę Jackiewicz-Ochidi, Agnieszkę Urban, Magdalenę Jeżak oraz pana Ireneusza Prusaka. Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Anna Jackiewicz-Ochidi.

Na etapie szkolnym test składał się z 60 punktów, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo. Od lat wykorzystuje się w nim standardowe techniki używane w testach szkolnych: transformacja i parafraza zdań lub fraz, wstawianie, wielokrotny wybór i tłumaczenie. Wobec stale rosnącej liczby uczestników, konkurencja na tym etapie jest bardzo silna, a stopień trudności testu jest wysoki, co oznacza, iż nawet dobry uczeń może mieć kłopoty z awansem.

Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego należało uzyskać 30 punktów. Niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do etapu okręgowego. Mamy nadzieję, że ten fakt nie zniechęci uczniów do spróbowania sił w przyszłorocznej edycji konkursu.

Uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo w Olimpiadzie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

Poniżej prezentujemy listę uczniów biorących udział w etapie szkolnym:

1. Maciej Martynowski  3 LP/S

2. Michał Sadowski 3LW