Nasi nie odpuszczają! – Olimpiady, Konkursy, emocje

Wiosna to czas kiedy finalizuje się praca związana z udziałem w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Katecheza jest przedmiotem, w którym bierze się udział z własnej woli . Tu się spotykamy aby dotknąć tajemnicy Boga. Dla wielu uczniów jednak sam udział w lekcjach religii nie wystarcza. Szukają sposobu aby jeszcze bardziej poznać Boga. Wielu z nich chętnie bierze więc udział właśnie w konkursach i olimpiadach teologicznych. Udaje się im docierać do etapów okręgowych a nawet do finałów ogólnopolskich.

W 2014 roku naszą szkołę reprezentowali:

W Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie w Siedlcach - 3 kwietnia 2014
Ewa Kiszelewska - III LW, Katarzyna Zawistowska – III LW

W okręgowym etapie Misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki w Warszawie - 3 marca 2014

Żaneta Olszewska – I LP, Paulina Witulska - I LP

W diecezjalnym Konkursie Biblijnym Civitas Christiana - 9 kwietnia 2014

Tomasz Jonka – II TI,  Jacek Rosa – I LW , Paulina Witulska - I LP

Wszyscy ci uczniowie podkreślają, że udział w tych konkursach i olimpiadach był dla nich wielkim i wspaniałym przeżyciem. Dlatego chcą również w następnych latach brać w nich udział.

Te ich radosne spotkania z wiarą są „ miodem dla duszy” dla prowadzących ich katechetów.

Przygotował
Mieczysław Szadkowski