Jak uczyć żeby nauczyć – dobre metody nauczania języka angielskiego – intensywne szkolenia.

Następnie zabrał głos pan Wicestarosta Płoński Krzysztof Wrzesiński, zwracając uwagę na korzyści płynące z uczenia się języków obcych w tym języka angielskiego. Z kolei nasi goście zaprezentowali swoją szkołę, kierunki kształcenia oraz film przedstawiające warunki nauki i nauczania w Tækniskólann, Skólavörðuholt w Rejkaviku.
Nasi koordynatorzy zaprezentowali szkoły, gdzie uczą języka angielskiego:1. pan Zbigniew Maraszek  zaprezentował  Liceum Ogólnokształcące Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku,2. pani Anna Wichowska – Szcześniewska zaprezentowała Zespół Szkół w Raciążu,3. pani Ewa Bombała zaprezentowała Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą,4. pan Krzysztof Grzymała zaprezentował Zespól Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku,5. pani Anna Jackiewicz zaprezentowała Zespól Szkol Nr 1 w Płońsku.
Intensywne szkolenia są skierowane do nauczycieli języka angielskiego oraz  kadry zarządzającej. Weźmie w nich udział 31 osób ze strony polskiej w tym 5 osób kadry zarządzającej oraz 5 trenerów.W trakcie tygodnia roboczego eksperci z Islandii odwiedzą 5 szkół podlegających pod wnioskodawcę i poprowadzą cykl 40 godzin intensywnych szkoleń w formie wykładów, warsztatów i prezentacji dla nauczycieli, kadry zarządczej i uczniów w zakresie nauczania języka angielskiego metod nauczania słownictwa, gramatyki, mówienia i czytania ze zrozumieniem w pięciu placówkach oświatowych naszego powiatu: Liceum Ogólnokształcące w Płońsku, ZS nr 1 w Płońsku, ZS nr 2, ZS w Raciążu, ZS w Czerwińsku. Uczestnicy szkoleń dowiedzą się również jak prowadzone są zajęcia języka angielskiego w Islandii.
Projekt wpłynie pozytywnie na wzmocnienie stosunków dwustronnych. W obszarze edukacji poprzez obserwację dobrych praktyk w nauczaniu języka obcego przyczyni się do wzmocnienia potencjału ludzkiego poprzez wzrost umiejętności nauczycieli w obszarze dydaktyki i metodyki języka angielskiego poprzez:- zmniejszenie dysproporcji pomiędzy Polską a krajem przyjmującym w zakresie edukacji;- wyrównanie szans edukacyjnych;- europeizacja;- rozwój umiejętności społecznych;- otwartość, tolerancja;- lepsze zrozumienie przedmiotów w kontekście międzynarodowym;- zdobycie nieocenionego doświadczenia zawodowego.Termin realizacji od 01.07.2021 r. - 31.10.2021 r.
Komisja promocji ZS nr1 w Płońsku.