„Dziwny jest ten świat” - spektakl 30/03/2014

W pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych 30 marca 2014 w Sali Teatralnej św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku młodzież naszej szkoły z klas LO o profilu policyjnym i wojskowym oraz technikum informatycznego zaprezentowała spektakl „Dziwny jest ten świat”.

Głównym tematem przedstawienia było pokazanie chaosu panującego na całym świecie. Ewa zerwała jabłko z zakazanego przez Boga drzewa rosnącego w raju i dała je Adamowi. Niestety gniew Boga sprawił, że od tej pory człowiek musi zmagać się z bólem i cierpieniem w rożnych sytuacjach i etapach swojego życia.

Widzieliśmy scenki ze szpitala, gdzie matka czuwa nad córką potrąconą przez samochód. Pełna bólu i obaw przed utratą jej ukochanego dziecka a także tęsknota córki za ojcem, który opuścił rodzinę.

Uczniowie zwrócili uwagę na naturalne katastrofy nękające ludzi w różnych zakątkach naszej ziemi oraz ich rozpacz po utracie dachu nad głową a także utratą najbliższych. Brak pewności siebie i brak poczucia bezpieczeństwa.

Kolejną sceną pełną cierpienia i gniewu było wspomnienie zamachu na naszego papieża Jana Pawła II.

Wskazano także na fakt wielojęzyczności narodów, która trwa od momentu kłótni ludzi przy budowie Wieży Babel. W związku z tym, że ludzie mówią rożnymi językami często nie mogą się porozumieć co jest przyczyną wielu konfliktów na świecie.

Przedstawienie zmusiło uczniów i nauczycieli do zadumy i zastanowienia się nad swoim życiem oraz jego sensem. Wiara, nadzieja i miłość pomaga pokonać wszelkie konflikty i zło. Dlatego należy wierzyć, że „Piękny jest ten świat”.

W spektaklu wystąpili:
Aleksandra Bednarska, Paulina Bogucka, Katarzyna Brenda, Wioletta Burdecka, Kinga Gałązka, Justyna Goszczyńska, Anita Gwiazda, Magda Jadczak, Anita Jakóbiak, Julita Jędrzejewska, Małgorzata Kacperska, Mateusz Kapczyński, Patryk Karwowski, Dawid Kędzierski, Olga Kowalewska, Magdalena Królak, Sebastian Krztoń, Marta Latarska, Łukasz Lewandowski, Aleksandra Łukaszewska, Krzysztof Masiak, Cezary Napiórkowski, Kamil Olczak, Marta Pawlak, Katarzyna Pawłowska, Martyna Połacińska, Michał Przygódzki, Agnieszka Stańczak, Marlena Zalewska, Paulina Załęcka, Monika Zarzycka, Bartłomiej Zimakowski.

Przedstawienie przygotowały
: pani Dorota Gut-Pacuszka i pani Magdalena Jeżak.

Przygotowała

Agnieszka Urban