Wycieczka do Sejmu

Dnia 9 października klasy: 2 LP i 2 LW pod opieką nauczycieli: p. Małgorzaty Muchy, p. Anny Gizińskiej oraz p. Roberta Osmańskiego wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Jej głównym celem było odwiedzenie budynku Sejmu, gdzie uczniowie mogli zobaczyć na żywo pomieszczenia, które dotychczas znali jedynie z telewizji. Uzyskali wiele cennych informacji na temat funkcjonowania Sejmu oraz przeprowadzanych w nim obrad.

W drugiej części programu uczniowie wraz z opiekunami udali się do kina, by obejrzeć dramat wojenny pt. "Dunkierka". Opowiada on o Operacji Dynamo, która była prowadzona w dniach od 26.05 do 06.06.1940 roku. Był to okres II wojny światowej, więc uczniowie nie tylko mieli okazję obejrzeć interesujący i trzymający w napięciu film, ale także uzupełnili wiedzę z zajęć historii.

Wycieczka nie tylko integrowała dwie klasy mundurowe, ale także stanowiła cenną lekcją wiedzy o społeczeństwie oraz historii.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Klaudia Cejman