V Kongres Języka Niemieckiego

W dniu 3 marca 2017r   Katarzyna Zalewska uczestniczyła  w V  Kongresie Języka Niemieckiego, który odbył się  w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie. Organizatorami kongresu były Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne we współpracy z PSNJN oraz Goethe- Institut.

Główne zagadnienia poruszane na kongresie związane były z  reformą edukacji i tworzeniem nowej podstawy programowej dla nowo powstającej struktury szkół. Wykłady w języku niemieckim dotyczyły pokrewieństw języków obcych, (Sprachverwandschaft- Hilfe oder Hürde im Fremdsprachenunterricht), metody i możliwości pozytywnej konotacji zwłaszcza z językiem angielskim (Heiter kommt weiter- Methoden und Möglichkeiten positiver Konnotationen).

Ponadto podjęty został temat motywacji nauczycieli i wpływu ich zadowolenia z pracy na wyniki swoich uczniów, zgodnie z zasadą: zaangażowany nauczyciel- zmotywowany uczeń (Der Polnische Deutschlehrerverband- ein Weg vom engagierten Lehrer zum motivierten Schüler). Uczestnicy kongresu uzyskali również mnóstwo pomocnych informacji na temat możliwości korzystania na lekcjach języka niemieckiego z oferty online Goethe Institut w zakresie metodyki i dydaktyki nauczania języka niemieckiego oraz mediów na lekcji ( Mit digitalen Medien Unterrichten- Angebote des Goethe- Instituts).

Wykładowcami byli dr Katarzyna Hnatik, dr Monika Janicka, Anna Agata Misarko, Wioletta Winiarczyk, Piotr Garczyński.

Przygotowała Katarzyna Zalewska